Woda już bez bakterii. Przyjęcia zostają wznowione

Strefa FM Czwartek, 15 lutego 20181 3526
Znamy już wyniki badań kolejnej próbki ciepłej wody z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Na początku lutego wykryto bakterie legionelli, co spowodowało wyłączenie pryszniców w placówce, a przyjęcia planowe i pobyty diagnostyczne zostały czasowo wstrzymane.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Po przeprowadzeniu przez szpital odpowiednich czynności, które miały na celu redukcję pałeczek legionelli w wodzie, pobrano drugą próbkę. Badania wykazały, że wszystko jest w porządku. - W czwartek zostały odczytane wyniki i woda ciepła nadaje się do użytku. Można włączyć natryski i pacjenci mogą z nich korzystać. Wyniki są prawidłowe, kolejne badanie zostanie powtórzone za trzy miesiące - mówi Wiesława Kozińska, rzecznik prasowy Państwowej Stacji Sanitarno-Epideimologicznej w Piotrkowie.


Zgodnie z rozporządzeniem, woda badana jest dwa razy w roku. Po przeprowadzeniu powtórnego badania za trzy miesiące, kolejna próbka zostanie zbadana za pół roku. Jak wyjaśnia Wiesława Kozińska, ciepła woda jest badana wyłącznie pod kątem pałeczek legionelli. Jeśli chodzi o wodę zimną, przeprowadza się badania bakteriologiczne i chemiczne.


Szpital otrzymał już od sanepidu pismo z wynikami badań. W związku z tym przyjęcia pacjentów zostają wznowione.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)16.02.2018 08:43

Jak ma nie być skażonej wody jak hodowcy wylewają gnojowice na pola masowo . Ten postęp i pseudo nowoczesność ludzi wytruje . Jeszcze niedawno każdy miał swoja studnię i takich cyrków nie było jak teraz

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat