Woda jak stała, tak stoi

Tydzień Trybunalski Sobota, 21 kwietnia 201815 7091
Po każdej ulewie dzieci mogą zapomnieć o zabawie na karuzeli czy zjeżdżalni, chyba że... założą kalosze. Od dwóch lat teren placu zabaw przy Belzackiej w Piotrkowie czeka na odwodnienie.

Kompleks rekreacyjno-sportowy przy basenie to jedno z najfajniejszych miejsc do zabawy dla dzieci. Na popularnej „górce” jest i ścianka wspinaczkowa, i boisko do siatkówki plażowej, i siłownia zewnętrzna. Najbardziej "pod górkę" mają jednak najmłodsi. - W pobliżu siłowni zewnętrznej znajduje się mini plac zabaw, na którym od początku oddania do użytku kompleksu w czasie opadów zbiera się woda, to uniemożliwia korzystanie z obiektu dzieciom. Woda utrzymuje się tam bardzo długo – mówi radny Jan Dziemdziora.

We wrześniu 2017 roku radny Piotrkowa wystosował nawet w tej sprawie interpelację do władz miasta. Urzędnicy poinformowali Dziemdziorę, że Biuro Inwestycji i Remontów podjęło już odpowiednie kroki, by wykonać odwodnienie placu zabaw.

 

Wykonania odwodnienia domagał się też – i to już w czerwcu 2016 roku (!) - szef piotrkowskiego OSiR-u, bowiem to właśnie Ośrodek jest gospodarzem tego obiektu. Leszek Heinzel wnosił do wykonawcy kompleksu o wykonanie odwodnienia w ramach gwarancji. W grudniu 2016 r. o interwencję u wykonawcy OSiR prosił też Biuro Inwestycji i Remontów. W październiku 2017 OSiR otrzymał informację z BIiR, że wkrótce otwarte zostaną oferty na wykonanie odwodnienia.

 

Minęło kolejnych kilka miesięcy, a plac zabaw po każdej ulewie nadal stoi we wodzie. W zeszłym tygodniu Jarosław Bąkowicz z piotrkowskiego magistratu poinformował nas, że „nikt nie zgłosił się z ofertą na wykonanie odwodnienia, a Urząd będzie ponawiać zapytanie”.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.04.2018 08:22

Będzie pan zadowolony..

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat