Wnioski o świadczenia będą przyjmowane od wtorku

ePiotrkow Czwartek, 13 lipca 201713 8603
Z początkiem sierpnia pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim będą przyjmować wnioski o przyznanie świadczeń wychowawczych, rodzinnych i środków z funduszu alimentacyjnego. Przez pierwsze jedenaście dni sierpnia o otrzymanie pomocy będzie można ubiegać się w trzech punktach - w Zespole Świadczeń Rodzinnych (Sienkiewicza 16A), w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie (Próchnika 34, pokój 7) i w Urzędzie Miasta (Szkolna 28B).

- W tym roku wszystkie wymienione wnioski składane są w jednym terminie - mówi Jacek Kalle, kierownik Zespołu Świadczeń Rodzinnych przy piotrkowskim MOPR-ze i dodaje: - Jeżeli wnioski na świadczenia rodzinne zostaną złożone w sierpniu, ich rozpatrzenie i wypłata musi nastąpić do 30 listopada. Jeśli we wrześniu - do 31 grudnia. W przypadku 500+ i środków z funduszu alimentacyjnego i złożenia wniosku w sierpniu zostanie on rozpatrzony do 31 października i analogicznie - złożenie go we wrześniu spowoduje rozpatrzenie go do końca listopada (październik / grudzień).

W przypadku świadczenia 500+ zmienią się trzy rzeczy. Po pierwsze, przy samotnym wychowywaniu dziecka trzeba będzie okazać wyrok zasądzający alimenty. Po drugie, często osoby prowadzące działalność na karcie podatkowej lub na ryczałcie składały oświadczenia o dochodzie i wpisywały tam kwotę, która pozwalała na uzyskanie świadczenia - niekoniecznie zgodną z prawdą. Resort rodziny, pracy i polityki społecznej chce ukrócić nieuczciwą praktykę - 1 sierpnia należy spodziewać się obwieszczenia ministerialnego, w którym ustalona zostanie stawka podatku dochodowego każdej osoby, płacącej zryczałtowany podatek dochodowy. Ostatnia z głównych zmian dotyczy stażu ze środków europejskich. Dochody z niego nie były dotąd wliczane - teraz ma się to zmienić.

 

Wnioski w piotrkowskim MOPR-ze będzie można składać w formie papierowej w wyżej wymienionych punktach lub cyfrowo, przez bankowość elektroniczną i platformy e-administracji (ePUAP, PUE ZUS i portal EMP@TIA).

 

Godziny przyjmowania wniosków:
Zespół Świadczeń Rodzinnych - poniedziałek, środa, czwartek i piątek: 8:00-15:00; wtorek: 8:00-17:00
MOPR i Urząd Miasta - poniedziałek - piątek 8:00-15:00 (tylko od 1 do 11 sierpnia).


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

vit ~vit (Gość)31.07.2017 22:22

rozdawać nie swoje pieniądze tylko potrafią. koniec pisu bliski

01


Mieszkanka ~Mieszkanka (Gość)31.07.2017 21:39

A cóż to za "nowy" artykuł.Nie chciało się nic nowego napisac? :) Oj nie ładnie,nie ładnie.
Bardzo cieszę się z nowych przepsów dot. 500+.
Mam nadzieję,że już moja "znajoma" nie dostanie 1000 na dzieci...
W końcu firma,którą prowadzi mąż i jej dochody zostaną "prześwietlone". A te pieniądze trafią do potrzebujących! Oby! Znam osoby,które tak,jak ja pracują za najniższą krajową i mają alimenty na jedno dziecko i nie dostają 500 zl - dochód przekracza! I nie mam zamiaru ukrywać,że mnie to nie boli!

30


Piotrkowianka ~Piotrkowianka (Gość)31.07.2017 12:56

Od 2 sierpnia można wnioski składać, a jak dzwoniłam do MOPR-u kilka dni temu to mi oświadczono, że dopiero od 1 sierpnia będą wydawane wnioski. Masakra!

10


precz z tym ~precz z tym (Gość)13.07.2017 14:49

Mogliby już znieść to 500+.Biorą tylko lesery i cwaniaki co załatwiają sobie najniższą krajową na papierze.

128


czesuaw ~czesuaw (Gość)13.07.2017 21:23

W artykule jest kaczka dziennikarska. Niby dlaczego alimenty muszą być wg was przy rozwodzie ?? Bzdura. Alimenty mogą być zasądzone również np. przy separacji, ale przecież rodzice wcale nie muszą być małżonkami, więc wystarczy jakiekolwiek orzeczenie o alimentach. Dlatego używam zwrotu orzeczenie a nie wyrok, bo alimenty mogą być również stwierdzone np. ugodą sądową. Jeśli piszecie, piszcie dokładnie.

60


mom ~mom (Gość)13.07.2017 16:20

Czytając zmiany przypuszczam, że wzrośnie bezrobocie .......

63


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat