Wniosek o „Rondo Solidarności” złożony

Strefa FM Poniedziałek, 12 lipca 201026 3625
Grupa siedmiu radnych złożyła do Przewodniczącego Rady Miasta wniosek o nadanie rondu u zbiegu ulic Łódzkiej, Wysokiej i Hutniczej nazwy: „Rondo Solidarności”.

Jednym z wnioskodawców jest radny PiS-u - Adam Gaik. - Inicjatywa powstała kilka miesięcy temu. Prosiliśmy wówczas wszystkie środowiska i mieszkańców o ewentualne protesty, czy inne koncepcje. Do tej pory żadnych innych propozycji nie sformalizowano. Inwestycja na Łódzkiej już się kończy, dlatego uważamy, że na pierwszej powakacyjnej sesji powinniśmy zając się sprawą nadania nazwy nowemu rondu - podkreślił radny.

 

Po tragedii smoleńskiej pojawił się także pomysł nadania rondu imienia Lecha Kaczyńskiego. Wnioskiem grupy radnych, wśród których są przedstawiciele PiS-u, RiG-u i Prawicy Razem, Rada Miasta zajmie się dopiero po wakacjach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bleki Blekiranga14.07.2010 11:48

ja proponuję Zawiszę Czarnego...

00


Piotr Włostowic ~Piotr Włostowic (Gość)13.07.2010 18:40

"MARKPIO" napisał(a):
Polecam nazwę-Rondo Ronalda Reagana.Osobistość mocno nie doceniana w Polsce i w byłych komunistycznych państwach.Bez jego zaangażowania,nieustępliwości i twardości nie byłoby żadnych zmian.Zaden tam "Bolek",solidarność.......Raeagan to jeden z filarów naszej wolności.


A, jeżeli tak, to gotów byłbym nie upierać się przy tym Gierku.

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga13.07.2010 13:40

"broda" napisał(a):
A stara Łódzka - widziałeś ile samochodów stoi pod przychodnią? Włączenie jej do ronda jest bez sensu. Chyba że zlikwidują wpierw przychodnie.

Nie jest bez sensu - ulica służy do jeżdżenia po niej. Parkowanie samochodów przed prywatną przychodnią lekarską powinno się odbywać na prywatnym parkingu tejże przychodni. To że w naszym dziwnym mieście jest inaczej, to inksza para gumofilców.

00


USA FOR EVER ~USA FOR EVER (Gość)13.07.2010 12:54

"MARKPIO" napisał(a):
Polecam nazwę-Rondo Ronalda Reagana


Całkowicie popieram!!

00


MARKPIO ~MARKPIO (Gość)13.07.2010 12:52

Polecam nazwę-Rondo Ronalda Reagana.Osobistość mocno nie doceniana w Polsce i w byłych komunistycznych państwach.Bez jego zaangażowania,nieustępliwości i twardości nie byłoby żadnych zmian.Zaden tam "Bolek",solidarność.......Raeagan to jeden z filarów naszej wolności.

00


broda ~broda (Gość)13.07.2010 12:41

"maddox" napisał(a):
Osobiście liczyłem na to że do tego ronda zostaną dołączone Hutnicza, Wysoka, Łódzka (w tym stara Łódzka) oraz Armii Krajowej i wtedy miałoby to sens, obecnie nie ma.


Ma i to duży, pamiętasz co było z zawracającymi do Kauflandu - teraz ten problem został rozwiązany na zawsze. A stara Łódzka - widziałeś ile samochodów stoi pod przychodnią? Włączenie jej do ronda jest bez sensu. Chyba że zlikwidują wpierw przychodnie.

00


broda ~broda (Gość)13.07.2010 12:04

No cóż, a może "Rondo Solidarności" nie jest złą nazwą. Solidarność praktycznie się rozpadła, a jak patrzymy na to rondo od strony Kauflandu, to ono tak dziwnie wygląd, jak by Armii Krajowej dzieliło je na pół (dziwnie położono ten asfalt), i takie jakieś krzywe ze spadkiem w kierunku tej ulicy.

00


maddox ~maddox (Gość)13.07.2010 10:21

"BLEKI" napisał(a):
Hutnicza dochodzi do ronda
- a może i nie, muszę przy okazji sprwadzić


Nie dochodzi. Hutnicza wpada w Wysoką jeszcze przed rondem. Dlatego m.in. ja kwestionowałem zasadność budowy ronda dla tak prostego skrzyżowania "T". Osobiście liczyłem na to że do tego ronda zostaną dołączone Hutnicza, Wysoka, Łódzka (w tym stara Łódzka) oraz Armii Krajowej i wtedy miałoby to sens, obecnie nie ma.
Pomysł F-16 bardzo mi się podoba, nie mamy jeszcze nic "Grunwaldzkiego" a na pewno jest to nazwa mniej kontrowersyjna niż Solidarność czy jakieś inne Gierki. Ja bym proponował ewentualnie rondo Łódzkie. Nazwa prosta i sugerująca gdzie się znajduje tak jak Sulejowskie.

00


F-16 ~F-16 (Gość)13.07.2010 10:00

A może upamiętnić 600-tną rocznicę bitwy pod Grunwaldem (15 lipca 1410-15 lipca 2010) i nadać rondu nazwę rondo Grunwaldzkie lub 600 -tnej rocznicy bitwy pod Grunwaldem?

00


Waldemar ~Waldemar (Gość)13.07.2010 08:43

Po ochrzczeniu ronda Gierkiem tiry się zaczęły wywalać na nim.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat