Włamywał się do domków letniskowych w powiecie piotrkowskim

Policja KMP PiotrkówRegion Czwartek, 11 stycznia 20186 9457
Okradał głównie domki letniskowe na terenie powiatu piotrkowskiego. Polował głównie na elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny i przedmioty codziennego użytku. Mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży i włamań zatrzymali policjanci z Sulejowa. Przyznał się do winy.

Ładuję galerię...

W połowie listopada 2017 roku do sulejowskich policjantów wpłynęło zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do domku letniskowego na terenie powiatu. Wtedy łupem sprawcy padł telefon komórkowy i pieniądze. - Na przestrzeni kilku miesięcy zgłaszali się także inni pokrzywdzeni, którzy stracili swoje mienie w podobny sposób – mówi aspirant Ilona Sidorko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. - Przedmiotem zainteresowania złodzieja były głównie elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny i przedmioty codziennego użytku. Amator cudzej własności nie gardził również rowerami, wędkami i sprzętem wykorzystywanym przez mieszkańców w okresie letnim. Pracujący nad tymi sprawami sulejowscy funkcjonariusze, po przeanalizowaniu materiału dowodowego, doszli do wniosku, że sprawcą wszystkich czynów jest najprawdopodobniej ta sama osoba. Długa i skrupulatna praca operacyjna doprowadziła śledczych do 32-letniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego. Podczas przeszukania w miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli część skradzionych przedmiotów pochodzących z włamań do kilku domków letniskowych. Szybko okazało się także, że na przestrzeni roku, 32-latek włamał się do ponad... 40 altanek.

 

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do popełnienia przestępstw. Niebawem jego sprawą zajmie się sąd. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa.


Zainteresował temat?

7

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)11.01.2018 17:50

Cytuję:
na przestrzeni roku, 32-latek włamał się do ponad... 40 altanek (...) Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności


Skoro za włamanie do jednej altanki grozi identyczna kara jak za włamanie do 40, czy też dowolnej innej ilości altanek, to po co miał się ograniczać? Polskie prawo samo zachęca przestępców: idź na całość!
A gdyby każde włamanie potraktowano oddzielnie, to groziłoby mu ponad 400 lat odsiadki. Oczywiście odsiedziałby z tego, ile dałby radę, resztę już odleżałby na cmentarzu, ale system sumowania wyroków byłby bardziej sprawiedliwy. Chociaż ja za takie drobne włamania bym delikwenta nie zamykał na koszt podatników. Musiałby jedynie pokryć wszelkie straty i za każdy włam dostałby po sto kijów na goły zadek.

30


krzyccccc ~krzyccccc (Gość)13.01.2018 08:11

może ktoś zna ? ciekawi mnie jego nazwisko.

20


gość ~gość (Gość)11.01.2018 20:17

Które działki okradał ???
Nie przypadkiem tez w Kurnędzu przy rzece ??

50


chore prawo ~chore prawo (Gość)11.01.2018 18:38

A gdybyśmy mogli zobaczyć buźkę tego kolekcjonera, to wiedzielibyśmy komu się kłaniać.

40


Roma ~Roma (Gość)11.01.2018 09:31

Ale pedantyczny ten złodziej

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat