Włamanie do piekarni i... zuchwała kradzież

PolicjaBełchatów Piątek, 04 września 20205 8111
Najpierw włamał się do piekarni pączków, a kilka dni później kradł z kolegami artykuły żywnościowe w sklepie spożywczym. 23-letni bełchatowianin i jego kompani staną przed sądem.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Bełchatowscy policjanci pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do piekarni z pączkami. W sobotę 29 sierpnia nieznany sprawca wyważył drzwi prowadzące na zaplecze. Z pomieszczenia piekarni ukradł kasetkę z pieniędzmi. Szukając wartościowych rzeczy, włamywacz splądrował pomieszczenie, niszcząc różne przedmioty. Kiedy uciekał z łupem, zauważyła go pokrzywdzona, która rankiem przyszła do pracy. Łączne straty zostały wycenione na 1200 zł. - Jednocześnie 31 sierpnia do bełchatowskiej jednostki policji wpłynęło zawiadomienie o kradzieży sklepowej – informuje oficer prasowy komendy w Bełchatowie. - Złodzieje, nie kryjąc, że kradną, swobodnie poruszali się między regałami. Zabrali artykuły żywnościowe i jakby nic się nie stało wyszli ze sklepu. Kryminalni dokładnie sprawdzili monitoring, który zarejestrował zachowanie złodziei. Okazało się, że sprawcami są bełchatowianie w wieku 20 - 23 lata, dobrze znani funkcjonariuszom z innych spraw. Kryminalni odkryli, że 23-latek, którego zarejestrowały kamery jest również sprawcą włamania do piekarni.

 

1 września policjanci zatrzymali sprawców. 23-latek dostał zarzuty kradzieży z włamaniem i kradzieży zuchwałej. 20-latek odpowie za kradzież sklepową. Trzeciemu z podejrzanych, 22-letniemu bełchatowianinowi, zarzut kradzieży przedstawiony zostanie w najbliższym czasie. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Kradzież zuchwała to czyn, za który grozi nawet do 8 lat więzienia.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.09.2020 20:07

Piekarnia z pączkami to cukiernia , czy pączkarnia ?

00


WaszkaGie ~WaszkaGie (Gość)04.09.2020 15:27

i zrobiliście mi teraz ochotę na pączki...hmm gdzie moja kominiara i obiekt przypominający broń

10


gość ~gość (Gość)04.09.2020 13:28

Gdyby pączki były nadal po 1zł, to najłatwiej by było wyliczyć straty.

10


luk ~luk (Gość)04.09.2020 13:04

A taki grzeczny był, dzień dobry sąsiadom mówił ;)

40


Bezdomny ~Bezdomny (Gość)04.09.2020 12:40

A po szkole chodzili z kolegami na... pączki.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat