Włamali się do sklepu. Łupem padły alkohol, papierosy i komputer

PolicjaBełchatów Piątek, 13 września 20190 5408
Policjanci z Zelowa rozwikłali sprawę kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego. Zajęło im to kilka godzin. Sprawcami są dwaj notowani już wcześniej mieszkańcy Zelowa. Jednemu z nich przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem. Zatrzymanie drugiego to - zdaniem funkcjonariuszy - kwestia czasu.
fot.: KPP Bełchatów

Policjanci z komisariatu w Zelowie otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów 10 września kilka minut przed godz. 23. Na miejscu wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Ustalili, że sprawcy wybili szybę w drzwiach, po czym weszli do sklepu. Ich łupem padł komputer oraz alkohol i papierosy. Zawiadamiający oszacował wartość strat na blisko 2000 zł.

 

Śledczy z Zelowa dokładnie sprawdzili zapisy kamer. Monitoring zarejestrował poczynania i wizerunki sprawców. Policjanci szybko wytypowali podejrzewanych. Są nimi dwaj notowani wcześniej za podobne przestępstwa mieszkańcy Zelowa w wieku 21 i 25 lat. Jednego z nich policjanci zatrzymali już następnego dnia. Śledczy we współpracy z dzielnicowymi namierzyli go na terenie parku w Zelowie. 21-letni mężczyzna dostał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Zatrzymanie 25-latka jest tylko kwestią czasu.

 

Kradzież z włamaniem to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat