Władze wojewódzkie pamiętały o rocznicy

ePiotrkowŁódzkie Sobota, 10 kwietnia 20212 1834
Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego odwiedzili miejsca pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, znajdujące się na ziemi łódzkiej. W naszym regionie kwiaty, z okazji 11. rocznicy tej tragedii, składał wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

Ładuję galerię...

 

W sobotę (10 kwietnia) w związku z rocznicą katastrofy smoleńskiej, na Cmentarzu Parafialnym w Spale, w powiecie tomaszowskim, grób generała Tadeusza Buka, odwiedził wicemarszałek Zbigniew Ziemba. - Wydarzenia sprzed jedenastu lat, świeżo utkwione są w mojej pamięci. Akurat wraz z rodziną, korzystaliśmy z urlopu i wypoczynku. Kiedy dotarła do nas wiadomość o tragedii, natychmiast postanowiliśmy wrócić do Piotrkowa. Wszystkim towarzyszyły wówczas ogromne emocje, wielkie zaskoczenie i smutek. Osobiście, zaledwie miesiąc wcześniej uczestniczyłem w spotkaniu z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Kilka tygodni później już go wśród nas nie było. Ten człowiek był niezwykłym kreatorem historii, nie tylko w Polsce, ale nawet w Europie czy Azji. Udało mi się też poznać lub współpracować z innymi uczestnikami tamtego tragicznego lotu. Mówię tutaj między innymi o prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim, posłance Aleksandrze Natalli-Świat czy podporuczniku Arturze Francuzu. Pamięć o nich zawsze pozostanie w moim sercu - mówił wicemarszałek Ziemba.

 

Tymczasem marszałek Grzegorz Schreiber oraz wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński, złożyli kwiaty pod pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Łodzi i pod obeliskiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Zduńskiej Woli.

 

Cmentarz Stary w Łodzi i grób mecenas Joanny Agackiej-Indenckiej, odwiedził wicemarszałek Piotr Adamczyk

 

W sobotę o 18.00 w bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi, ks abp. Grzegorz Ryś odprawi mszę świętą, w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

chwała poległym ~chwała poległym (Gość)11.04.2021 11:44

Narodowa tragedia wykorzystywana przez wielu do kręcenia politycznych lodów.

91


ms ~ms (Gość)11.04.2021 08:42

Rzeczywisty wysiłku pracy, to opowiadanie bajek i prezentowanie się na zdjęciach.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat