Władze Piotrkowa zapowiadają pomoc dla przedsiębiorców

UM Piotrków Trybunalski Wtorek, 24 marca 202027 9402
Piotrków Trybunalski dołączył do miast, które chcą włączyć się w pomoc dla przedsiębiorców odczuwających skutki kryzysu gospodarczego. Jak mówią urzędnicy, konkrety poznamy po uszczegółowieniu „tarczy antykryzysowej".
fot. UM Piotrków Trybunalski

W Polsce nastał okres społecznej kwarantanny. Negatywne skutki walki z koronawirusem mocno odczują przedsiębiorcy, którzy z powodu konieczności zamknięcia swoich firm, ponoszą duże straty. Naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców ma wyjść „tarcza antykryzysowa", której wstępny zarys rząd zaprezentował w ubiegłym tygodniu. Pomocy dla lokalnych przedsiębiorców nie wyklucza także Urząd Miasta, choć konkrety będziemy mogli zaprezentować dopiero po zapoznaniu się z szczegółami pakietu świadczeń zaproponowanych przez rząd.

 

- Samorządy działają w oparciu o przepisy prawa i w granicach prawa. Dlatego czekamy na usankcjonowanie w przepisach zapowiedzi polskiego rządu. Będziemy nasze działania synchronizować z rządowymi – zapowiada prezydent Krzysztof Chojniak i dodaje: - Każdym przypadkiem zajmiemy się indywidualnie - zaznacza prezydent przypominając, że w myśl obowiązujących przepisów miasto - na wniosek przedsiębiorcy - może stosować ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych i cywilno-prawnych m.in. odraczać, rozkładać na raty czy też umarzać podatek od nieruchomości, czynsze i opłaty.

 

Władze miasta zaznaczają, że nie zamierzają podejmować pochopnych decyzji, by nie wprowadzać dodatkowego chaosu. - Samorządowa pomoc musi być tak zaplanowana, aby miasto mogło prawidłowo funkcjonować – czytamy na stronie internetowej magistratu.

 

- Wprowadzając program pomocowy musimy równocześnie pamiętać o potrzebach miasta. To niezwykle istotne, ponieważ bez względu na sytuację musimy świadczyć podstawowe usługi dla mieszkańców jak: dostarczanie wody, odprowadzanie ścieków, wywóz odpadów, komunikację miejską, pomoc społeczną czy sprzątanie miasta. Nie ulega wątpliwości, że kryzys dotknie również samorządy. Jednak zdajemy sobie sprawę, że pomoc dla przedsiębiorców jest niezwykle ważna. Będzie ona uzupełnieniem pomocy rządu – podsumowuje prezydent.


Zainteresował temat?

1

6


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)27.03.2020 14:32

Wiemy że jest ciężko my też taksówkarze cierpimy a jednocześnie się narażamy ponieważ z czegoś trzeba żyć. Szukamy pracy i rozwiązań. Jeśli jest możliwość pomocy od miasta skorzystamy. Może ktoś widzi w tym sposób aby zaradzić na ten problem.

00


gość ~gość (Gość)25.03.2020 13:12

Obniżyć opłaty będzie więcej wpływów Leszek Miler obniżył akcyzę wpływy wzrosly

20


gość ~gość (Gość)24.03.2020 11:10

Nie masz argumentów, to odpowiadasz "załóż własną firmę". Ty ją w takim razie prowadzisz i już w kolejce czekasz, żeby i Tobie skapnęło ????.
Ciekawa jestem, jak traktujesz swoich pracowników???

42


gość 2 ~gość 2 (Gość)24.03.2020 21:28

Rozwiązaniem mogłoby być zwolnienie na pół roku z podatku od nieruchomości dla małych obiektów ( nie marketów) prowadzących działalność.

70


Jeszcze nie dołączył! ~Jeszcze nie dołączył! (Gość)24.03.2020 15:17

Na razie mówi, że dołączy. A jak władza mówi, to wiecie co znaczy?

60


gość ~gość (Gość)24.03.2020 08:33

No dobrze....
Pomoc przedsiębiorcom...
A co ze zwykłymi ludźmi:
proponowane 40% od państwa, 40% od przedsiębiorcy, 20% od pracowników.
Przecież "państwo" to my!!!
Nie politycy, nie rząd! My płacimy podatki, to z nas to wszystko ściągają.
40% od "państwa" + 20% od nas to 60% faktycznie od nas
A firmy i tak postarają się, żebyśmy dostali 80% - jeśli nie mniej....
Nam nikt nie opłaci rachunków, nie odłoży tych płatności, jedzenia za darmo też nie dostaniemy!!!
No i co "rząd" na to???
Zabierze komuś, żeby dać nam?!??!?!

85


gość ~gość (Gość)24.03.2020 08:14

Wszystko w oczach drożeje-chleb, mięso, masło, kawa... Ludzie, jaka tarcza antykryzysowa? Chyba antyrakietowa! Niedługo nie dożyjemy do pierwszego

94


gość ~gość (Gość)24.03.2020 13:28

Po tym wszystkim rzad nadrobi straty ibenzyna będzie kosztowała 10 zł

24


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)24.03.2020 09:49

Po tym co mówi pan prezydent widać, że na żadną pomoc ze strony samorządu przedsiębiorcy nie mają co liczyć - zrobią jedynie to, czego będzie wymagał od nich polski rząd. Ale czego się spodziewać po ekonomistach po moskiewskich uniwersytetach doby Breżniewa.

112


Adamo ~Adamo (Gość)24.03.2020 10:31

Na końcu i tak zapłacimy za to wszystko my! Rząd się wyżywi, firmy zrzucą koszty na ludzi! Tyle w temacie tej propagandy! A ceny coraz wyższe, chociaż paliwo tanieje!

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat