Władze AHE przedstawiły nowe kierunki studiów

ePiotrkowŁódzkie Wtorek, 26 stycznia 20210 1434
Władze Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, najstarszej niepublicznej uczelni w Łodzi, podsumowały podczas konferencji prasowej online, działania podjęte w semestrze zimowym w czasie pandemii koronawirusa oraz opowiedziały o planach na najbliższy semestr, a także przedstawiły nowe kierunki, jakie pojawiły się w ofercie.
fot. AHE | założyciel Akademii, prof. Makary-Stasiak

 

Założyciel i Kanclerz uczelni dr prof. AHE Makary Krzysztof Stasiak opowiedział o przeszłości Akademii, która powstała 28 lat temu razem z powiewem wolności. – W 1993 roku pierwsze zajęcia odbywaliśmy na fotelach z kina „Wolność”. Jednym z obszarów naszej wolności jest to, że uczymy technologii kreatywności. Oferujemy cały blok tego typu zajęć. Warto u nas studiować, gdyż absolwenci uzyskują ponadprzeciętne sukcesy – mówił prof. M. Stasiak.


W pytaniach szczególną uwagę zwrócono na nowe kierunki, które pojawiły się w ofercie edukacyjnej AHE. - Oferta uczelni wzbogaciła się w ostatnim roku o 6 nowych pozwoleń na prowadzenie studiów. Cieszy nasz szczególnie przybytek wśród studiów magisterskich – mówił dr Wiesław Przybyła, prorektor ds. rozwoju i kształcenia zdalnego.


AHE będzie kształcić na kierunkach jednolitych magisterskich takich, jak psychologia oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.


Ponadto wśród nowości są także:

- pielęgniarstwo, studia drugiego stopnia,

- zarządzanie, studia drugiego stopnia,

- bezpieczeństwo wewnętrzne, studia drugiego stopnia w Filii w Sieradzu,

- kosmetologię, studia pierwszego stopnia w Filii w Warszawie.


Studia w pandemii


Władze AHE wyjaśniły także, jak będzie przebiegała zbliżająca się właśnie sesja egzaminacyjna. – Sesja odbędzie się całkowicie zdalnie na Platformie Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego. Będzie to możliwe dzięki webinarom, które odpowiadają egzaminom ustnym oraz w formie testów, które odpowiadają tradycyjnym egzaminom pisemnym – wyjaśnił dr Łukasz Zaorski-Sikora, prorektor ds. kształcenia.


Od przyszłego semestru uczelnia planuje przywracać zajęcia realizowane w siedzibie. – W semestrze letnim przyjmiemy tryb hybrydowy. Większość wykładów będzie realizowanych on-line, natomiast te, których specyfika wskazuje na pracę stacjonarną, będą realizowane w Akademii. Jeśli jednak będzie szansa na powrót w mury uczelni, zrobimy to niezwłocznie.


W wypowiedziach zwracano uwagę na funkcjonowanie szkół wyższych w czasie pandemii, na coraz intensywnej rozwijającą się formułę kształcenia zdalnego, której Akademia jest pionierem, ponieważ na platformie Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego uczy już od 19 lat.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat