Wkrótce ruszy powiatowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

ePiotrkowRegion Czwartek, 21 listopada 20192 2096
Ma być bezpłatna, dobrze wyposażona i na miarę potrzeb osób niepełnosprawnych. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Piotrkowie przy ul. Dąbrowskiego 7 niebawem uruchomiona zostanie Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego.

- To jedno z wielu zadań realizowanego na terenie powiatu piotrkowskiego projektu pod nazwą „PoCUŚ - Piotrkowskie Centrum Usług Środowiskowych” – przypomina Piotr Wojtysiak, starosta powiatu. - W ramach projektu w gminach naszych samorządowych partnerów (Grabicy, Sulejowa, Wolborza i Moszczenicy) uruchomione zostaną m.in. usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania dla mieszkańców, świetlice środowiskowe dla mieszkańców gminy Sulejów, klub seniora dla mieszkańców gminy Grabica, mieszkania wspomagane, których remont trwa w budynku przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu i właśnie wspomniana wypożyczalnia.

 

Zanim jednak będzie można skorzystać z jej zasobów, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi rekrutację osób, które chciałyby bezpłatnie otrzymać niezbędny sprzęt.

 

Osoba ubiegająca się o wypożyczenie sprzętu składa: deklarację udziału w projekcie, oświadczenie uczestnika projektu, zaświadczenie lekarskie określające rodzaj potrzebnego sprzętu, kopię aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne.

 

Deklaracje uczestnictwa w projekcie przyjmowane są od 13 listopada do wyczerpania liczby dostępnego sprzętu, w sposób ciągły, w Biurze Projektu, czyli w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim w al. 3 Maja 33, mailem e.cech@pcprpiotrkow.pl. W sprawie informacji o rekrutacji prosimy kontaktować się pod nr tel. do biura projektu 44 732 32 34.

 

 

 

 

(materiały: Starostwo Powiatowe w Piotrkowie)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.11.2019 16:03

A co z budynkiem po byłym domu dziecka w Sulejowie. A jakie to były plany a jakie prospekty ,zdjęcia i co ?Siedem milionów się rozejdzie a budynek znów do remontu. Wstyd panie wojtysiak.

10


his. ~his. (Gość)21.11.2019 10:45

A kiedy ruszy /znowu/ przychodnia ...przy Próchnika. Jeszcze nie tak dawno po 18-tej każdego dnia a w święta i dni wolne waliły tam tłumy. A tu co? Temat zastępczy. Chyba tak trochę na pocieszenie mieszkańców regionu.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat