Wkrótce rozpoczną się zapisy na szczepienia dla seniorów

ePiotrkowŁódzkie Środa, 13 stycznia 202153 2874
Od 15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienia w grupie seniorów 80+, a tydzień później w grupie 70+. Podczas specjalnej konferencji prasowej wojewoda łódzki zapowiedział, że osobom potrzebującym zostanie zapewniony przez rząd transport do punktów szczepień. Organizacją dowozów zajmą się samorządy gminne, które o tej możliwości będą informowały za pomocą specjalnych infolinii.
fot. Urząd Wojewódzki w Łodzi

W całym kraju trwa już "etap 0" szczepień. W województwie łódzki są one prowadzone w 32 szpitalach węzłowych oraz wybranych zakładach opiekuńczo-leczniczych, ale najbliższych dniach ruszają zapisy dla osób spoza branży medycznej. Przyjrzyjmy się najważniejszym terminom.

 

15 stycznia - początek zapisów dla osób 80+

22 stycznia - początek zapisów dla osób 70+

25 stycznia - start szczepień dla ww. grup wiekowych

 

Równolegle od 18 stycznia będą się także odbywały szczepienia w DPS-ach. 

 

Jak informuje wojewoda Tobiasz Bocheński, w całym województwie zorganizowano 429 punktów szczepień. W Piotrkowie będzie ich 13, a w powiecie piotrkowskim 14. Na szczepienia można się zapisać na kilka sposobów. 

 

Rząd obiecuje sfinansować transport do punktów szczepień dal wszystkich osób potrzebujących, ale obowiązek jego organizacji spada na samorządy, które od 15 stycznia będą zobowiązane do uruchomienia specjalnej infolinii dla zainteresowanych dowozem. 

 

Osoby te będą mogły umówić się na transport do punktu szczepień za pośrednictwem nr tel. 44 732 36 61 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00). 

- czytamy na oficjalnej stronie miasta. 

 

WYKAZ PUNKTÓW SZCZEPIEŃ NA TERENIE MIASTA PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO
1. PRIMMED S.C. (ul. Kostromska 53)
2. TWOJA PORADNIA LEKARSKA S.C. (ul. Garbarska 10/12)
3. NZOZ "RODZINA" (ul. Adama Próchnika 17)
4. POWIATOWE CENTRUM MATKI I DZIECKA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM - Przychodnia nr 4 (Al. Armii Krajowej 11)
5. IRMED - (ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 12 c)
6. NZOZ "HIPOKRATES" - (ul. Rzemieślnicza 33)
7. TWOJE ZDROWIE S.C. (ul. Łódzka 21)
8. NASZ DOKTOR TURLEJSKI I PARTNERZY – (ul. Wyspiańskiego 14)
9. NZOZ "NOVA-MED"- (ul. Słowackiego 74)
10. NZOZ "SANTE" - (ul. Garbarska 10/12)
11. SAMODZIELNY SZPITAL WOJEWÓDZKI IM.MIKOŁAJA KOPERNIKA - (ul. Rakowska 15)
12. NZOZ „SADOWA” - (ul. Łódzka 40a)
13. PRIMMED S.C.- (ul. Polna 40/6)

Pełnomocnik wojewody do spraw szczepień Jolanta Kowalik-Gęsiak zaznaczyła również, że: - Zbliża się etap, w którym szczepienia będą kierowane do seniorów 60 plus, nauczycieli, pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej i służb mundurowych. Kolejny etap to osoby poniżej 60 roku życia z chorobami przewlekłymi i osób, które zapewniają podstawową działalność państwa.


Zainteresował temat?

1

7


Komentarze (53)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brawo ! ~Brawo ! (Gość)przedwczoraj, 22:25

Rodzi nam się polski Mahatma Gandhi. Uważam, że warto poprzeć Sebastiana Pitonia w pokojowej walce o prawa Polaków i zrzucenie kajdan.

76


Riki ~Riki (Gość)przedwczoraj, 21:14

W żadnym cywilizowanym kraju politycy nie stanowią takiej kasty jak w Polsce. W Holandii np. premier do pracy przyjeżdza rowerem, a u nas limuzyny, obstawa policji itd. Buta i arogancja w stosunku do obywateli przykładem minister na nartach, gdy inni mają zakaz. To samo inny system podatkowy dla posłów i normalnych ludzi i to my na to wszystko pozwoliliśmy przez ostatnie 30 lat w zamian pętla na narodzie dociskana jest coraz mocniej.

116


dekkers ~dekkers (Gość)przedwczoraj, 20:35

Ja chętnie się zaszczepię, ale przy obecnym tempie szczepienia wg "kalkulatora szczepień" mam termin między 19.09.2023 a 07.11.2025.

74


powidy ~powidy (Gość)przedwczoraj, 20:07

To szczepienie to kpina z ludzi, prawa i etyki. W całym łańcuchu dystrybucji "szczepionki" do końcowego pacjenta, nikt za nic nie ponosi odpowiedzialności karnej, finansowej, zawodowej etc. Od producenta, przez rządy, polityków, lekarzy do nadzorującej policji. Trzeba być niespełna rozumu, żeby sobie dać wstrzyknąć jakieś świństwo o nieznanym składzie i nieznanych długofalowych skutkach ubocznych, stworzone na kolanie dla chwały i zysku koncernów farmaceutycznych. Powikłania po szczepieniu będziecie już leczyli za własne pieniądze - nie będzie odpowiedzialnych polityków i koncernów. Nie opłaca się być darmowym królikiem doświadczalnym leków.

129


geszek ~geszek (Gość)przedwczoraj, 20:05

No pewnie. W 2022 będzie covid-20. Potem jeszcze będzie coś innego, może jakiś tym razem SARS. A przynajmniej taką dadzą nazwę w mediach. Oni doskonale wiedzą już teraz, w Styczniu że nie będzie odporności. A ludzie to wszystko łykają. Mój Boże że jeszcze nikt nie zaczął do nich strzelać...

66


annnnnnnn ~annnnnnnn (Gość)przedwczoraj, 20:03

Zastanawiam się kiedy do ludzi dotrze że są oszukiwani na każdym kroku. A może berety już tak zryte że chcą być oszukiwane? W każdym razie nie wygląda to dobrze i myślę że nadchodzące miesiące pokażą więcej. Oczywiście co by nie pokazały i tak nic się nie odmieni. Ludzie nie mają siły i chęci do walki. Idą pędzeni przez wilki na zgubę. A wiecie czemu? Bo brak im wiary. Większość żyje ale tak na prawdę jest martwa. I to jest prawdziwa tragedia.

65


gość_tym ~gość_tym (Gość)przedwczoraj, 20:01

Nie zaszczepimy się na wszystkie wirusy świata. Każda próba farmakologicznej obrony nas przed nimi, w postaci eksperymentalnych szczepionek jedynie nas osłabi i spotęguje ryzyko wystawienia nas na kolejne wirusy. A one tylko na to czekają.
Szczepienia dla wszystkich i na wszystko to marzenie skorumpowanego przemysłu farmaceutycznego. Koncernom nie opłaca się tworzyć skutecznych lekarstw. Chodzi im tylko o to, abyśmy byli coraz słabsi i całkowicie uzależnieni od produkowanych przez nich leków.
Prof. Zieliński mówi wprost: „oni manipulują szczepionkami, wymyślając te szkodliwe dla nas specyfiki, na rzecz których wymyślają pandemie. Skończył się 20-letni okres ochrony patentowej dla szczepionki na grypę i dlatego grypa musiała zniknąć. W jej miejsce pojawił się COVID. Następne patogeny i choroby są już w przygotowaniu.”

86


axel ~axel (Gość)przedwczoraj, 14:34

A kiedy 60+ bo o tym nie jest napisane? Czy Pan wojewoda pogadał bo mu tak kazali czy ma coś do powiedzenia ?

73


gość_zbyszke ~gość_zbyszke (Gość)przedwczoraj, 19:16

Polecam kanał "moja tolerancja" na YouTube, bo tutaj Ci prawdy nie powiedzą

20


Kazik ~Kazik (Gość)przedwczoraj, 19:15

Tak zawijam kiece i już lecę niedoczekanie ...

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat