Wkrótce pojedziemy bezpieczniej przez Jaksonek

ePiotrkowRegion Piątek, 02 kwietnia 202118 4400
Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber podpisał dokumenty związane z realizacją zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie łódzkim na DK 74 w miejscowości Jaksonek”. Przy podpisaniu dokumentu zatwierdzającego wykonanie tej niezwykle ważnej inwestycji drogowej obecni byli poseł Robert Telus oraz wójt gminy Aleksandrów, Paweł Mamrot.
fot. gmina Aleksandrów

W ramach zadania zaplanowana została budowa ciągu pieszo-rowerowego po jednej stronie drogi oraz chodnika po drugiej. Powstanie również niezbędna infrastruktura techniczna: kanalizacja deszczowa, kanały technologiczne, sieci energetyczne i telekomunikacyjne. Przewidziano także rozbudowę skrzyżowania drogi krajowej z drogą powiatową, polegającą na wykonaniu dodatkowych pasów do skrętu w lewo na DK 74 oraz wyposażenie skrzyżowania w sygnalizację świetlną, budowę 3 zatok autobusowych, zmianę lokalizacji 2 przejść dla pieszych i budowę sygnalizacji wzbudzanych oraz budowę świetlenia drogowego na odcinku o długości ok. 2 km wraz z oświetleniem skrzyżowania.


- Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w tym bardzo ważnym wydarzeniu, które stanowi zwieńczenie ponad 30-letnich starań o wykonanie tej inwestycji w Jaksonku. Jako samorząd gminny, byliśmy bardzo zdeterminowani i zaangażowani, aby doprowadzić do zatwierdzenia tego zadania do realizacji. Spotkaliśmy się z bardzo dobrą współpracą ze strony Oddziału GDDKiA w Łodzi oraz centrali w Warszawie, jak również Ministerstwa. Żywię nadzieje, że to przedsięwzięcie w znacznym stopniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa naszych Mieszkańców. Chciałbym serdecznie podziękować Wszystkim, którzy wspierali nas w tych działaniach - mówi wójt gminy Paweł Mamrot.


Po podpisaniu programu inwestycji, zostaną wdrożone procedury mające na celu przygotowanie dokumentacji projektowej i przeprowadzenie czynności geodezyjnych, które pozwolą na wykonanie tego zadania.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

co ~co (Gość)02.04.2021 15:14

a co telus ma do tego ? już 5 dla zwierząt nie promuje ? ciekawe czy pamięta jak obiecywał S-12 ?

91


Oczekującą na S12 ~Oczekującą na S12 (Gość)02.04.2021 16:04

No i proszę, w Jaksonku 30 lat czekali i się opłaciło, zainteresowani drogą S12, uczmy się cierpliwości, a też się doczekamy.

60


ja ~ja (Gość)02.04.2021 15:27

No proszę, znalazł się wreszcie lokalny polityk, który zasługami podzielił się z innymi ludźmi...
Gratuluję.
Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w tym bardzo ważnym wydarzeniu, które stanowi zwieńczenie ponad 30-letnich starań o wykonanie tej inwestycji w Jaksonku

40


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)02.04.2021 15:26

To ile osób musiało zginąć żeby zaczęli działać ?

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat