Wirus w dwóch szkołach w gminie Sulejów

Strefa FMRegion Czwartek, 01 października 202030 16186
Koronawirus w dwóch szkołach na terenie gminy Sulejów. Chodzi o placówki w Klementynowie i w Łęcznie. Nauka będzie się w nich odbywała częściowo zdalnie, a częściowo w sposób hybrydowy. Te informacje potwierdził nam burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski.
fot. pixabay.com / Alexandra_Koch

- Placówka w Klementynowie jest na zdalnym nauczaniu. Zgodnie z decyzją sanepidu taka sytuacja potrwa do najbliższego piątku. To oznacza, że już w poniedziałek nauka wróci do normalnego trybu. Z kolei w Łęcznie na zdalnym nauczaniu są cztery klasy, a szkoła tylko częściowo jest na zdalnym nauczaniu. Rodzice byli na to przygotowani, informowaliśmy ich już w środę (30.09), że taka sytuacja może zaistnieć. I zaistniała w czwartek rano. W Łęcznie i w Klementynowie procedury zadziałały, tak jak powinny, dzięki czemu możemy mówić jedynie o ograniczonym problemie - powiedział burmistrz Sulejowa.

 

Wirusem, jak do tej pory, nie zaraziło się żadne z dzieci. Zarażonych jest tylko dwoje pracowników w szkołach w Łęcznie i w Klementynowie.

 

Jak czytamy w oświadczeniu gminy w mediach społecznościowych:

 

Jesteśmy w stałym kontakcie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim i na bieżąco realizujemy zalecenia, poza tym w każdej z naszych szkół jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego wprowadzono regulamin postępowania podczas pandemii koronawirusa, więc rodzice zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji już wcześniej. Niewykluczone, że w poniedziałek (05.10) dzieci wrócą do szkół.


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_kapcizosr ~gość_kapcizosr (Gość)04.10.2020 20:46

Lo Boże moje dzieci chore lo Boże zesłał plage egipska

00


obecny model ~obecny model (Gość)02.10.2020 17:52

Przy obecnym modelu wysyłania na testy tylko tych co mają objawy przestaje mieć jakikolwiek sens wykonywanie jakichkolwiek testów.
Pozostało już tylko i wyłącznie podejście historycznych Spartan lub kompletne izolowanie się od społeczeństwa co raczej może się tylko sprawdzić na samowystarczalnych gospodarstwach.
Temat wyczerpany.

10


gość_gość ~gość_gość (Gość)02.10.2020 12:27

Jak to jest ??? Jedni uczniowie na kwarantannie inni nie ! Rodzice zamknięci w domu a nauczyciel nie . O co tu chodzi???

10


ja ~ja (Gość)01.10.2020 11:46

nie zaraziło się żadne z dzieci? serio? a kto im testy robił? NIKT, a dlaczego? bo nie miały objawów... :-(

104


gość_gość iwa ~gość_gość iwa (Gość)02.10.2020 06:56

Szkoła w Wolborzu uczniowie i nauczyciel na kwarantannie ale nie wszyscy hmm jak to jest ja się pytam wirus u nauczyciela klasy Vll Vlll na kwarantannie a reszta przecież mieli kontakt z młodszymi klasami to jakaś paranoja co się dzieje w szkołach.Jesli jest potwierdzenie że w szkole ktoś złapał wirusa to zamknąć całą szkołę bo inaczej to się rozprzestrzeni po innych uczniach normalnie idiotyzm

30


gość_ola ~gość_ola (Gość)01.10.2020 21:47

A trza było głosować na trzaskowskiego może wszystko było by inaczej a tak to nie wiadomo w co wierzyć maseczki aby grzybicy się nabawić ja podziękuje za takie coś niech w końcu rządowi się zapali kontrolka ze coś trzeba robić działać ... pozamykać na max 2 tyg wszystko zdezynfekować i po tym wszystkim starać się funkcjonować normalnie !!!! Dramatttt!!!!!!!!!!!!!!!!

42


gość_ola ~gość_ola (Gość)01.10.2020 11:51

Przy 300 zachorowaniach pozamykali wszystko dziś 2000 i wszystko funkcjonuje wstyd Boże w jakim ja państwie mieszkam to się w głowie jie mieści pozamykane szkoły kluby itp a teraz wszystko funkcjonuje dramat !!!

166


ada ~ada (Gość)01.10.2020 17:25

No i zus zaciera ręce bo starczy na premie.

31


gość_jaja ~gość_jaja (Gość)01.10.2020 15:21

To jest kara za głosowanie na Psiurow PIS jak kto nie wie

141


rodzic ~rodzic (Gość)01.10.2020 16:21

Pan burmistrz to może by przysłał informatyka z urzędu do szkół, aby komputery doprowadzić do stanu używalności.

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat