Wioślarki po raz pierwszy rywalizowały na ogólnopolskiej arenie

Strefa FM Środa, 27 lipca 20166 4512
To był premierowy start młodych wioślarek z gminy Rozprza. Trzy zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego REMO Niechcice wzięły udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w wioślarstwie, które odbyły się na torze regatowym w Kruszwicy. To był pierwszy start naszych wioślarek na ogólnopolskiej arenie.

Ładuję galerię...

Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1500 metrów. Anna Tarnowska z gimnazjum w Gorzkowicach, która popłynęła jedynką, zajęła ostatecznie 14. miejsce, natomiast jej szkolna koleżanka Magdalena Gozdek oraz Patrycja Sośniak z gimnazjum w Rozprzy, które popłynęły dwójką podwójną, zakończyły zmagania na 10. pozycji. Wszystkie trzy należą do kadry województwa łódzkiego młodzików.

 - Klub dynamicznie się rozwija, założyliśmy go w tamtym roku i robimy systematyczne postępy, w tej chwili trenuje już kilkanaście osób, przeważnie są to dziewczynki, kilka znajduje się w kadrze województwa - mówi Lech Pawlak, były zawodnik i instruktor wioślarstwa, a także założyciel klubu z Niechcic.

We wrześniu reprezentanci UKS REMO Niechcice wezmą udział w mistrzostwach makroregionu młodzików, które odbędą się Iławie. Oprócz zawodników z województwa łódzkiego, będą tam rywalizować również młodzi wioślarze z mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goość ~goość (Gość)25.08.2016 15:30

Brawo Panie Lechu!!!

22


serce rośnie ~serce rośnie (Gość)27.07.2016 16:48

Są w kadrze województwa w młodziczkach, a województwo łódzkie to potęga w wioślarstwie. Nie mam nic przeciw wiosłowaniu na poziomie młodzików tylko brak mi zróżnicowania, obok siebie sąsiadują ze sobą dwa artykuły jeden o ekstraklasie piłki ręcznej drugi o młodziczkach wioślarkach, które są bezkonkurencyjne bo jedyne w rejonie Piotrkowa. Takie podawanie sportu powoduje że na koniec roku mniej zorientowana grupa ludzi zagłosuje na najlepszego sportowca, na młodziczkę która zajęła czternaste miejsce a nie piłkarski ręczne które zajęły siódme miejsce w Polsce w dyscyplinie gdzie Polki są czołówce światowej. Też kiedyś byłem młodzikiem na dwudziestym miejscu w kraju w dyscyplinie o niebo bardziej popularnej niż wioślarstwo i nawet przez głowę mi nie przechodziło by równać się w tym czasie z seniorami bo to była i jest przepaść sportowa dla ludzi znających się odrobinę na sporcie..

13


rys ~rys (Gość)27.07.2016 16:10

ladna dziewczyna

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat