ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wiosenne trendy. Podpowiadamy, jakie buty wybrać do prochowca

Piątek, 31 stycznia 2020 3827
Pierwsze promienie słońca i pączki na drzewach inspirują do tego, aby wprowadzić pewne zmiany do różnych dziedzin życia, a także tchnąć w nie trochę świeżości. Dotyczy to także garderoby.

Kapryśna wiosenna pogoda sprawia, że dobór odpowiedniej garderoby bywa kłopotliwy. Jeśli chodzi o odzienie wierzchnie, to trzeba postawić na takie, które zapewnia optymalne ciepło, a dodatkowo (wersja optymalna) jest odporne na przemoknięcie. Taki jest właśnie prochowiec. Z odpowiednio dobranymi butami może on tworzyć elegancką lub bardziej sportową całość.

 

Prochowiec – płaszcz o militarnym rodowodzie

 

Prochowiec znakomicie izoluje od wiatru oraz w pewnym stopniu od deszczu. Jego rodowód sięga 1856 roku – wtedy to stał się wybawieniem dla żołnierzy armii brytyjskiej, chroniąc przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Minęło ponad 150 lat, a prochowiec w zmodyfikowanej formie nadal cieszy się popularnością. W damskim wydaniu prochowiec znakomicie podkreśla sylwetkę, nadając jej kształt klepsydry – dzieje się tak dzięki paskowi, szerokiemu dołowi i mocno zarysowanym ramionom. Klasyczny prochowiec sięgał do połowy łydki, jednak dziś dopuszczalne są różne długości (nawet do połowy uda). Na rozmaitości zyskała też kolorystyka – kolory ciemne i ziemi zostały zastąpione przeróżnymi barwami. Prochowiec pasuje do różnego rodzaju stylizacji – od eleganckich po sportowe – dlatego wybór odpowiedniego obuwia też jest szeroki.

 

 

Botki, półbuty, a może espadryle damskie – jakie buty do płaszcza?

 

Prawdą jest, że niezależnie od tego, jaki typ obuwia wybierzemy do prochowca, na pewno całość będzie wyglądała oryginalnie. Wybór butów w dużej mierze jest podyktowany pogodą. Ten typ płaszcza nosi się przeważnie wiosną, jesienią, a nawet w chłodniejsze dni lata. Najodpowiedniejsze do prochowca są buty bez wysokiej cholewki. Dlatego jesienią czy wczesną wiosną warto postawić na balerinki, botki lub nawet szpilki. Kiedy jednak nadejdą dni ciepłe, można do prochowca założyć na przykład trampki czy espadryle damskie. Ten drugi typ obuwia tworzy z płaszczem całość chwytającą za oko i na pewno nienudną. Tym bardziej, że espadryle od paru sezonów są bardzo modnym damskim obuwiem. Dużym plusem jest też to, że espadryle damskie występują w różnych fasonach – mogą być płaskie lub na koturnie, w formie sandałków albo balerinek.

 

W odpowiedniej garderobie i odpowiednim obuwiu tworzącymi spójną i podkreślającą nasz styl całość, możemy dziarskim krokiem wkroczyć w wiosenną atmosferę.

 

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat