Wiktoria Jaroniek trenowała z reprezentacją kadetek

ePiotrkow Czwartek, 25 czerwca 20200 2016
Wiktoria Jaroniek, zawodniczka Atletycznego Klubu Sportowego, brała udział w obozie treningowym reprezentacji Polski kadetek, który 12 – 24 czerwca odbywał się w Poznaniu. To kolejne zgrupowanie kadry, w którym uczestniczyła zapaśniczka piotrkowskiego klubu.

Wiktoria Jaroniek regularnie ma okazję trenować w gronie najlepszych zawodniczek w kraju, często otrzymuje bowiem powołania na zgrupowania kadry. Kolejne zakończyło się w Poznaniu, a następne rozpoczyna się 1 lipca w Białogardzie. Tam również nie zabraknie kadetki AKS. Jej największe sukcesy przypadły na zeszły rok – 8. miejsce w mistrzostwach Europy U-15 i brązowy medal XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii 43 kg.

 
W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, zawody krajowe oraz międzynarodowe zostały odwołane lub przesunięte i nie wiadomo do końca, jak będzie wyglądał kalendarz startów na pozostałą część sezonu.


- Jesteśmy bardzo dumni z tego, jak rozwija się talent Wiktorii. Jej osiągnięcia to efekt ciężkiej, regularnej pracy i poświęceń podejmowanych każdego dnia. Cieszymy się, że została zauważona przez trenerów kadry i że stała się praktycznie stałą bywalczynią reprezentacji Polski – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego. - To, w jakim miejscu jest teraz Wiktoria jest zasługą jej samej, ale także trenerów, rodziców i koleżanek z maty. Od wszystkich nas otrzymuje codziennie ogromne wsparcie.


W kobiecej sekcji Atletycznego Klubu Sportowego obecnie trenuje kilkanaście dziewcząt. Ich największym osiągnięciem był triumf w klasyfikacji drużynowej kadetek podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2018 roku. Piotrkowskie zapaśniczki regularnie stają na podium najważniejszych zawodów w kraju.

 

 

 

 

(materiały: AKS) 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat