Wigilia z serca w Sulejowie

Strefa FMRegion Sobota, 14 grudnia 201910 7084
Po raz trzeci mieszkańcy gminy Sulejów spotkali się na przedświątecznym spotkaniu „Wigilia z serca”. Wydarzenie wprowadza w wyjątkowy nastrój Bożego Narodzenia, a organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Nie zabrakło występów artystycznych czy przeróżnych smakołyków, jednak najważniejszym elementem była zbiórka na rzecz chorych dzieci z gminy Sulejów, w tym dla Krystiana Pełki, u którego zdiagnozowano neuroblastomę IV stopnia.

Ładuję galerię...

Wydarzenie miało miejsce w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sulejowie. W programie zaplanowano występ dzieci z przedszkoli i szkół z gminy Sulejów, występ zespołu ludowego Piliczanie oraz występ Igi Smolec, mistrzyni świata w akrobatyce powietrznej. Na kiermaszu bożonarodzeniowym można było kupić rozmaite ozdoby świąteczne, natomiast Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały do degustacji świąteczne potrawy. Podczas wydarzenia przeprowadzano również licytacje, z których dochód przeznaczony był na leczenie Krystiana Pełki, małego mieszkańca gminy Sulejów, który choruje na neuroblastomę IV stopnia. - Mamy obraz, który namalowała nasza lokalna artystka Nina Taraska-Pyzia, jest zdjęcie z autografem Kamila Stocha, bombki z podpisami pary prezydenckiej. Są również ozdoby świąteczne, vouchery do różnych instytucji - mówi Bartosz Borkowski, przewodniczący Rady Miasta w Sulejowie.

 

W pomoc małemu Krystianowi zaangażowało się wiele osób. - 150 ton złomu zebrane przez Ochotniczą Straż Pożarną robi wrażenie. Zaangażowani są niemal wszyscy mieszkańcy. To świadczy o tym, że nie jesteśmy tylko zapatrzeni w siebie, ale jesteśmy otwarci na innych. To budzi wielką nadzieję na przyszłość - mówi Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Giro ~Giro (Gość)18.12.2019 09:58

Rozprza prawie 67 000 zebrała, a gmina Sulejów dalej ściśle tajna bez zmian ?

30


pytanko ~pytanko (Gość)16.12.2019 08:02

A co pan burmistrz wylicytował ?

61


gość ~gość (Gość)14.12.2019 19:17

Dziwne że w Sulejowie skoro burmistrz mówi że centrum gminy to wlodzimierzow

63


pytacz frasobliwy ~pytacz frasobliwy (Gość)15.12.2019 11:20

Ilu potrzebujących było na tej imprezie?
A może te wszystkie frykasy trzeba było oddać naprawdę potrzebującym, a ni żreć na krzywy ryj samemu?
I zrobić to w ciszy bez pchania się przed kamery i aparaty fotograficzne?

103


gość ~gość (Gość)14.12.2019 21:44

Epi

22


Może na allegro ~Może na allegro (Gość)14.12.2019 18:20

Same piękne rzeczy, aż dziw kiedy to zrobiono.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat