Wiemy, kiedy pojawi się przejście na ul. Twardosławickiej i przejazd przez plac budowy autostrady A1

Strefa FMRegion Środa, 15 maja 201912 4980
Przejście wzdłuż ul. Twardosławickiej pod autostradą A1 ma pojawić się pod koniec czerwca, natomiast przejazd przez plac budowy w rejonie Twardosławic możliwy będzie za 3 miesiące.
fot. archiwum epiotrkow.pl

We wtorek w Łodzi odbyło się kolejne spotkanie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, podczas którego ustalono rozwiązania mające rozwiązać problem mieszkańców Grabicy, Twardosławic i Piotrkowa. - Po wielu rozmowach udało się dojść do porozumienia. Firma Budimex i GDDKiA zaproponowali rozwiązania, które  może nie spełniają wszystkich oczekiwań mieszkańców, ale na pewno ułatwią im życie. Przejście wzdłuż ul. Twardosławickiej powinno pojawić się pod koniec czerwca. Poprzedzone zostanie to wyburzeniem przejazdu i wybudowaniem ław fundamentowych. Będzie również przejazd przez plac budowy z sygnalizacją świetlną, który możliwy będzie za 3 miesiące - powiedział nam dziś (15 maja) wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński.

 

Dlaczego wcześniej, tzn. przed rozpoczęciem budowy autostrady, nikt nie zauważył, że zamknięcie obu przejazdów znacznie utrudni życie mieszkańcom gminy Grabica, a także piotrkowianom? - Niestety nie mieliśmy żadnego terminarza, który pokazałby nam, który wiadukt i kiedy będzie rozbierany - dodaje wójt gm. Grabica. - O tym, że autostrada ma być budowana wiedzieliśmy mniej więcej tyle co o budowie S12. Dalej nie wiemy dokładnie, jak to będzie wyglądało. Dopiero 2 tygodnie temu dostaliśmy projekt budowy autostrady. Terminarz rozbiórki wiaduktów cały czas się zmienia. Powiedziano nam nawet, że budowa... żyje własnym życiem. Cały czas trwają prace projektantów, którzy decydują o tym, które wiadukty będą rozbierane. Tych niepewnych informacji było bardzo dużo, w związku z czym ciężko było cokolwiek ustalać. Jak tylko usłyszeliśmy, że te dwa wiadukty będą rozbierane, mogliśmy zacząć działać. Zapewniam, że żadnego terminu nie przegapiliśmy. 

 

Zgodnie z zapowiedziami wójta, wprowadzone rozwiązana nie wpłyną na termin oddania autostrady.

 

W rozmowach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie stworzenia możliwości przejazdu przez ul. Twardosławicką, poza przedstawicielami samorządu gminy Grabica, uczestniczyli również m.in. wiceprezydent Piotrkowa Adam Karzewnik i wicemarszałek województwa łódzkiego Grzegorz Wojciechowski.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.05.2019 18:06

Węzła w Jeżowie nie będzie na pewno. Tutaj nie robią nic nowego, tylko umożliwiają tymczasowy przejazd przez plac budowy. Budowa węzła to projekt, zgody itd. Oprócz tego dodatkowy koszt, nieuwzgledniony w przetargu wiec dodatkowo płatny.

22


Węzeł w Jeżowie ~Węzeł w Jeżowie (Gość)16.05.2019 10:21

Dokładnie wystarczy podpisać aneks podobnie jak z 2 zrobili 3 pasy od Tuszyna. Ale na tym polu potrzebna jest Wola i determinacja. O ile Pan Lorek i Pan Wojtysiak mają determinację i mimo tego że są z różnych partii potrafią współpracować. Zresztą Pan Lorek już występował o węzeł w Jeżowie ale niestety nie miał poparcia.
Nie ma Woli do tego aby ten węzeł powstał. Nie leży Woli aby inna gmina mogła się rozwinąć: Rozprza.
Nie w smak to wójtowi Romanowi. Gdyby On chciał i bardzo napierał, organizował spotkania: tak jak np zebrał ludzi w sprawie dróg powiatowych to węzeł już dawno by powstał.
A tak to nic z tego....jakaś masakra ta gmina Wola.

20


Europejczyk ~Europejczyk (Gość)15.05.2019 13:44

3 miesiace przejazd bardzo szybko robota pali im sie rekach polskie realia widzialem filmik jak w niemczech w 24 godziny zburzyli stary wiadukt i postawili nowy z prefabrykatow a u nas 2 lata beda sie ztym bawic takto jest jak 7-14 i do domu

110


falik ~falik (Gość)15.05.2019 17:02

Skoro budowa żyje własnym życiem... trwają prace projektantów to może: Panowie Wojtysiak i Lorek powalczcie o węzeł w Jeżowie. Liczymy na was....bo niestety ale Święta Trójca z Woli nic nie załatwi.

31


hue ~hue (Gość)15.05.2019 13:36

I tak buduje się elektorat.....

51


gość ~gość (Gość)15.05.2019 13:13

No i poseł z Piotrkowa Grzegorz Lorek w tym brał udział.

101


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat