Wiemy już kto został wolontariuszem roku…

Strefa FM Wtorek, 03 grudnia 20197 8870
Do tego tytułu nominowano w tym roku aż 18 osób. Członkowie jury plebiscytu, organizowanego przez przedstawicieli Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży HARC oraz Piotrkowskiego Centrum Wolontariatu, nie mieli więc łatwego zadania, tym bardziej, że ich zdaniem każdy z nominowanych jest ponadprzeciętny. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w piotrkowskim Miejskim Ośrodku Kultury, najważniejsze wyróżnienie odebrała ostatecznie Urszula Ratajczyk. W internetowym plebiscycie "Wolontariusz Publiczności 2019" zwyciężył natomiast Adrian Cieciura.

Ładuję galerię...

Najpierw poznaliśmy wolontariusza publiczności. W tym internetowym plebiscycie oddano kilkadziesiąt tysięcy głosów, na zwycięzcę aż 8763 z nich. Gdy Adrian Cieciura odebrał swoją nagrodę Marcin Jończyk, prezes Zarządu Stowarzyszenia HARC ogłosił, że wolontariuszem roku 2019 została Urszula Ratajczyk, wyraźnie wzruszona laureatka nie mogła uwierzyć, że to właśnie ona została wyróżniona tym tytułem.

 
Zwyciężczyni jest nauczycielką języka niemieckiego w piotrkowskiej Szkole Podstawowej nr 2, 20 lat temu została opiekunką szkolnego koła Polskiego Czerwonego Krzyża i wraz z uczniami angażowała się wówczas w różne akcje na rzecz dzieci biednych, chorych i niepełnosprawnych. Obecnie współpracuje z przedstawicielami różnym instytucji i stowarzyszeń nie tylko tych piotrkowskich. Jest honorowym dawcą krwi i od wielu lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, propaguje udzielanie pierwszej pomocy.

 
- Wszyscy nominowano są wyjątkowymi ludźmi, każdy znalazł swoją niszę i pomaga w inny sposób, Piotrków Trybunalski jest więc bezpieczny – powiedziała nam Urszula Ratajczyk.

 
Organizatorzy podkreślali, że tylko wyjątkowi ludzie mogą być wolontariuszami i z wszystkich pomagających są dumni.

 
- Mimo różnych kontrowersji, który wzbudza ten plebiscyt, udało nam się osiągnąć główny cel i coraz szerzej propagujemy wolontariat – podsumował Marcin Jończyk.

 
Specjalny apel do nominowanych wystosował też Jurek Owsiak, który podziękował za ich zaangażowanie i zachęcił do dalszej pomocy. Tymczasem Urszula Ratajczyk nie zamierza spoczywać na laurach, już w środę, 18 grudnia zorganizuje koncert charytatywny w Szkole Podstawowej nr 2, podczas którego będzie można wesprzeć ucznia, którego mama zginęła niedawno w wypadku samochodowym, a tata został ciężko ranny. Laureatka zaprasza do wspólnego kolędowania. Początek koncertu o godzinie 18.00.

 


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.12.2019 07:04

Na Boga co robi tam Roman? On i wolontariat, porażka jakąś.....

20


gość ~gość (Gość)07.12.2019 00:21

A ta reklama jednej pani a krytyka drugiej czemu ma służyć? Taki odważny jesteś, "gościu", bo nie podałeś swoich personaliów. Brawo!

30


gość ~gość (Gość)04.12.2019 11:28

Nie miałem niemieckiego w gimbazie, więc nie uczyła mnie ta Frau, ale cudownie że wygrała i 3małem za nią kciuki (a wśród Panów faworytem był Robert Szulc)... 3 lata temu plebiscyt Tygodnika 7 dnia na Nauczyciela Roku, teraz ten!?????
Wygląda pięknie i wzbudza większą sympatię aniżeli pani A.Westrych-Czarczyk (auch habe Geburtstag in July), która została w tym roku szkolnym zatrudniona w Budowlance... a dlaczego, to się domyślcie! ????????
Co ciekawe, laureatka jest z pochodzenia kielczanką i rówieśniczką śp. dziennikarza M. Pawłowskiego (zmarłego 15 lat temu), z którym chodziła do tego samego liceum (może sie nawet znali?!)... początkowo pracowała jako tłumaczka w 1 z tamtejszych urzedów. ????

60


gość ~gość (Gość)04.12.2019 20:15

A co tam Grabarczyk robi na widowni??

50


katarzynnka ~katarzynnka (Gość)04.12.2019 08:58

wyniki nie powinny byc widoczne. To powinna byc niespodzianka

24


ciekawy ~ciekawy (Gość)04.12.2019 07:19

Ale o co chodzi? Urszula Wolontariuszem Roku, bo najwięcej kasy zebrała, a Adrian Wolontariuszem Roku bo najprzystojniejszy?

78


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat