Wiemy, jak zmieni się organizacja ruchu na nowym rondzie

Strefa FM Wtorek, 26 listopada 201973 13411
Nowo powstałe rondo przy zbiegu ulic Dmowskiego, Żelaznej, Górnej i Al. Armii Krajowej w Piotrkowie Trybunalskim przysporzyło problemów i strachu niejednemu kierowcy. Tego samego dnia, gdy zostało otwarte dla ruchu, doszło tam do paru stłuczek. Decyzją prezydenta zmieni się oznakowanie poziome, a drogowcy do prac mają przystąpić w najbliższych dniach.

Niezadowolenie piotrkowskich kierowców było zauważalne w mediach społecznościowych. Negatywne opinie na temat organizacji ruchu w tym miejscu docierały także do prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka. Sprawą zajęli się także miejscy radni: Marlena Wężyk-Głowacka oraz Jan Dziemdziora. A co stwarzało kierowcom problemy? Ustalenie, który z nich ma pierwszeństwo: czy ten na pasie wewnętrznym czy na zewnętrznym. - W trakcie zmieniania pasa ruchu z wewnętrznego na zewnętrzny kierujący musi ustąpić pierwszeństwa przejazdu. Wynika to z ogólnych przepisów ruchu drogowego – mówił podinsp. Krzysztof Skrobek, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.


Prezydent zaznaczał, że pierwotna organizacja jest zgodna z przepisami, jednak podjął decyzję o zmianie. Wykonawca przedstawił projekt nowego oznakowania poziomego, który został pozytywnie zaopiniowany przez członków Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.


Po wprowadzeniu zmian poruszanie się po rondzie ma być bardziej intuicyjne i łatwiejsze, przez co zmniejszy się tam ryzyko występowania niebezpiecznych zdarzeń. - Istniejące oznakowanie zostanie częściowo sfrezowane i będzie wykonane nowe. Na jezdni zostanie namalowane coś w rodzaju ronda turbinowego spiralnego. Konkretnie, dla samochodów zmierzających z Żelaznej w Dmowskiego, czyli skręcających w lewo, samochód będzie już wyjeżdżał na zewnętrzny pas przed wjazdem z ul. Dmowskiego. Pojazd na wewnętrznym pasie nie będzie musiał ustępować pierwszeństwa jadącemu pasem zewnętrznym, tak jak jest dotychczas - mówi Ryszard Żak z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.

 

Zmiana oznakowania poziomego na rondzie to koszt kilku tysięcy złotych, które miasto wyłoży z własnej kieszeni.


Zainteresował temat?

9

1


Komentarze (73)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

turbina wymalowana ~turbina wymalowana (Gość)01.12.2019 19:23

ale i tak jeżdżom jak chcą

20


~PT ~~PT (Gość)30.11.2019 11:27

I wreszcie jest normalnie. Skończą się dyskusje kto ma pierwszeństwo i dlaczego.

20


gość ~gość (Gość)30.11.2019 10:26

Ludzie co macie za problem z tym rondem?

13


gość ~gość (Gość)28.11.2019 08:49

Pytanie: czy sfrezowanie ulicy za przejazdem do Bujen ma jakiś cel??
Będzie ulica naprawiana??
Jazda tą ulicą to dramat!!!!

40


gość ~gość (Gość)28.11.2019 08:26

Nareszcie sfrezowali kawałek ulicy do bujen.

20


ja moher ~ja moher (Gość)26.11.2019 19:01

Załączona mapka do artykułu, z planem skrzyżowania i organizacją ruch na nim, jest inna od obecnie obowiązującej organizacji ruchu ! ! !
Jak to wreszcie jest ? ? ? i może dlatego problem z bezpieczeństwem ruchu ! ! !

111


gość ~gość (Gość)27.11.2019 22:59

Od razu nie dało się pomyśleć? Jakie to piotrkowskiej. Tak jak ścieżki na skwerze przy pl Zamkowym chyba dyletant projektował, a lbo na PlNiepodległo#ci,, geniusz "obetonował drzewa, albo zrobił betonowe miejsce wypoczynku przy schodach z ul ŁaziennejMokrej. Najlepiej j przecież wypoczywa się na betonie, zwłaszcza w upały. Pomyśleć, że kiedyś w miejscu tego skweru był staw gdzie pływano łódkami

30


gość ~gość (Gość)27.11.2019 22:22

Miasto pokryje " ze swoich pieniędzy". Mmyslalam że miasto ma długi a tu jednak jakieś piwniążki ma :) :) :)

20


gość ~gość (Gość)27.11.2019 21:57

Miasto pokryje " ze swoich pieniędzy". Mmyslalam że miasto ma długi a tu jednak jakieś piwniążki ma :) :) :)

20


jaaa ~jaaa (Gość)27.11.2019 17:26

a te drogi to sa dobrze oznaczone...bo cos mi tu nie pasuje

03


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat