Wieloletni wykładowca piotrkowskiej uczelni został profesorem belwederskim

ePiotrkow Czwartek, 04 marca 202134 7067
Arkadiusz Adamczyk, przez wiele lat związany z piotrkowską Filią Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, a obecnie pracownik tamtejszego Wydział Prawa i Nauk Społecznych został nominowany przez Prezydenta Andrzeja Dudę na profesora belwederskiego.

- Moja naukowa droga zaczęła się od badań nad historią myśli politycznej i ekonomicznej, a później zawęziłem je do Europy środkowej, a to z kolei doprowadziło mnie do idei Trójmorza i geopolityki, którą się obecnie zajmuje.

Prof. Adamczyk ma na swoim koncie liczne publikacje. Statystycy w ostatnim okresie naliczyli ich do procedury profesorskiej około 200. Spośród, których spora część została opublikowana w języku angielskim.

Świeżo nominowany profesor belwederski przez wiele lat był związany jako wykładowca z piotrkowską Filią UJK, gdzie pełnił funkcje wicedyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych oraz pełnomocnika rektora ds. europejskich.

- Jeśli chodzi o moje sukcesy dydaktyczne to one są przede wszystkim związane z Piotrkowem. Chciałbym pozdrowić wszystkich studentów, którzy przewinęli się przez moje zajęcia oraz czwórkę wypromowanych przeze mnie doktorów z Piotrkowa. Chce podkreślić, że pracę z szeroko rozumianą piotrkowską młodzieżą, bo również przyjeżdżającą tu na studia z innych miejsc, będę miał zawsze we wdzięcznej pamięci - podkreśla prof. Adamczyk.


Zainteresował temat?

6

5


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_epi ~gość_epi (Gość)04.03.2021 20:54

Pozdrowienia od drugiego rocznika Historii - 1998-2003

01


mj ~mj (Gość)04.03.2021 13:11

Panie Profesorze, wielkie gratulacje i szacunek!!!
To dla Piotrkowa i Polski zaszczyt. Cieszymy się.
Życzymy dalszych sukcesów naukowych w obszarze idei Trójmorza i geopolityki.

108


gość_ihwsp ~gość_ihwsp (Gość)04.03.2021 09:51

Gratulacje Panie Profesorze! Wszystkiego Najlepszego życzy I rocznik Historii 1997-2002 - ten Najlepszy :-)

73


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)04.03.2021 12:55

Z jednej strony gratuluję Panu Profesorowi awansu, a z drugiej strony bardzo się cieszę, że Pan Prezydent wreszcie weźmie się dodatkowo, za nauczanie Prawa i Nauk Społecznych, przy pomocy Pana Profesora Adamczyka (profesora belwederskiego). Swoją nadzieję opieram na osobistej wypowiedzi Pana Prezydenta, który w jakimś wywiadzie powiedział że cały czas się uczy i za to go szanuję. Tak trzymać Panie Prezydencie i nie poddawać się nigdy, przenigdy, tylko żeby Panu starczyło czasu w nawale obowiązków na tą naukę.

62


gość_juda moses ~gość_juda moses (Gość)04.03.2021 12:01

Ale się tych profesorów narobiło

44


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat