Więcej wystawców i odwiedzających. Drugi "Explorer" sukcesem

ePiotrkow Czwartek, 01 czerwca 20171 7606
Zakończył się II Piknik Nauki i Techniki "Explorer" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie. Na kilkuset gimnazjalistów z całego regionu czekało ponad 60 wystawców i mnóstwo atrakcji.

Ładuję galerię...

- Uważam, że to ogromny sukces. Podwoiliśmy liczbę odwiedzających i znacznie zwiększyliśmy liczbę wystawców do 64, z czego 20 stanowili reprezentanci wydziałów wyższych uczelni. Myślę, że już dziś dziś mogę zaprosić na trzeciego "Explorera", który odbędzie się 1 czerwca 2018 roku - mówiła dyrektor placówki, Lidia Łopusiewicz.
Zwieńczeniem pikniku była prezentacja elektrycznego samochodu, skonstruowanego przez uczniów "piomy"- oczywiście przy pomocy nauczycieli. Na początku mieliśmy zupełnie inną koncepcję, ona się zmieniła z kilku powodów. Zdecydowaliśmy się na taką bardziej zaawansowaną technicznie również dlatego, że otrzymaliśmy na nią dofinansowanie z Fundacji św. Mikołaja - to z kolei Dariusz Maliszewski, wicedyrektor ZSP nr 2.

Na uczestników czekały rozmaite zadania, które mieli wykonać przy określonych stoiskach (m.in. grupy Pioma Odlewnia, MBL Ikea, Famur czy Haeringa) - za ich realizację otrzymywali od 1 do 10 punktów. Wygrała oczywiście ta ekipa, która zgromadziła ich najwięcej. Na podium uplasowały się: drużyna α36 (Gimnazjum nr 3 - 3 miejsce), α26 (Gimnazjum nr 3 - 2 miejsce) oraz α29 (Gimnazjum nr 5 - zwycięzcy).

 

Więcej na ten temat w piątkowym magazynie "Reporterskim tropem" o 12:30 na antenie Strefy FM.

 

 

zdjęcia: Stowarzyszenie Fotograficzne Kreatywni

 

PATRONI PIKNIKU:

 

Radio Strefa FM, Tydzień Trybunalski, epiotrkow.pl, Polska Grupa Odlewnicza SA, MBL Poland SA, Haering Polska sp. z oo, IKEA, FMG PIOMA SA (FAMUR), Centrum Kształcenia Praktycznego, AGH w Krakowie, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Częstochowska, Akademia Jana Długosza, Politechnika Śląska, UJK w Kielcach, filia w Piotrkowie, SIMP, NOT, Muzeum w Piotrkowie, Klub Motocyklowy QUO VADIS, MOTO - Strefa, KMP w Piotrkowie, PSP w Piotrkowie, Auto Kazbiński sp. z oo, WORD w Piotrkowie, Constantia Tech Poland sp. z oo, Stowarzyszenie Fotograficzne KREATYWNI.

 


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rene ~Rene (Gość)01.06.2017 19:45

Nareszcie technika w ciekawym wydaniu czyli to czego większości szkół brakuje.
Powodzenia

101


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat