Więcej pożarów, więcej wypadków na drogach. Strażacy podsumowują rok 2019

ePiotrkow Czwartek, 02 stycznia 20206 3512
Sylwester przebiegł dość spokojnie, jeśli chodzi o zagrożenia pożarowe, ale od 31 grudnia do dziś piotrkowscy strażacy byli wzywani do akcji już siedmiokrotnie.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Jedna z interwencji związana była z pożarem sadzy w kominie. - Dlatego cały czas apelujemy, by dbać o przewody kominowe – mówi Piotr Kaźmierczak z Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie. - Wspólnie z kominiarzami przez cały czas prowadzimy kampanię informacyjną. To przynosi efekty. Byliśmy dystrybutorami czujek czadu, które zakupili prezydent miasta i starosta. Sprzęt był rozdawany mieszkańcom przy różnego rodzaju konkursach i innych wydarzeniach. Podobne kampanie organizują strażacy z OSP. Mieliśmy kilkanaście interwencji związanych z włączeniem się takiej czujki.


W 2019 roku strażacy byli wzywani do 726 pożarów, to o 80 więcej niż rok wcześniej. Na pewno przyczyniła się do tego susza, która dotknęła nasz region.

 
Oprócz pożarów strażacy interweniują również w przypadku tzw. miejscowych zagrożeń, a takich w 2019 r. było ponad 1400. - Obserwujemy wzrost zdarzeń w dziale transport drogowy – mówi P. Kaźmierczak. - Chodzi oczywiście o wszystkie wypadki i inne zdarzenia na drogach, przy których interweniowaliśmy. Rzeczywiście zdarzeń drogowych na remontowanym odcinku A1 było wiele, ale warto podkreślić dobrą współpracę z wykonawcą tej inwestycji firmą Budimex, która na bieżąco informuje nas o utrudnienia i zmianach organizacji ruchu na tej drodze.


Przedstawiciel piotrkowskiej PSP podkreśla nieocenione wsparcie strażaków ochotników z naszego regionu. - To wspaniali ludzie, zawsze gotowi do pomocy ludności, ale też wspierania działań Państwowej Straży Pożarnej – dodaje rzecznik piotrkowskiej Komendy.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sikawkowy ~sikawkowy (Gość)04.01.2020 23:27

A kiedy zostaną ograniczone niepotrzebne wyjazdy strażaków? Do prościutkiej stłuczki dysponujecie nieraz po cztery zastępy! Zdarzył się też taki przypadek, że do wypadku za Sulejowem zostały wysłane samochody, które nie dysponowały żadnym specjalistycznym sprzętem i niemal godzinę trzeba było czekać na nożyce do blach. Godzinę, która mogła zadecydować o życiu osoby poszkodowanej!

21


gość ~gość (Gość)04.01.2020 20:27

Pozdrawiam Pana strażaka

10


gość ~gość (Gość)03.01.2020 16:30

Do Fireman: jak to nic o Ochotnikach? Przeczytałeś cały artykuł? Większość najaktywniejszych jednostek ma ponad 100 wyjazdów, a Pan Piotr podziękował wszystkim ochotnikom za to że są kiedy ich potrzeba.

21


Fireman ~Fireman (Gość)02.01.2020 22:48

Ponad 100 interwencji KSRG OSP Wola Krzysztoporska i nic w artykule o ochotnikach!

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat