Więcej miejsc dla przedszkolaków w gminie Czarnocin

ePiotrkowRegion Czwartek, 21 marca 20190 1410
Trwają prace przy rozbudowie przedszkola w Czarnocinie. Budynek jest już w stanie surowym zamkniętym, zamontowano stolarkę okienną, wykonano zewnętrzną termoizolację. W kolejnym etapie robotnicy przystąpią do prac wykończeniowych, rozpoczęto wykonywanie tynków wewnętrznych.

Wykonawcą zadania jest firma F.H.U PIHBUD Hubert Laskowski z Bujen, a całkowity koszt inwestycji to 3 mln 945 tys. 491 zł. - Budowa przedszkola to bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców naszej gminy – mówi wójt gminy Czarnocin Roman Miksa. - Trwa nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2019-2020. Dysponujemy tylko 35 miejscami, a mamy już ponad 50 podań o przyjęcie. Poza tym gmina ponosi koszty, płacąc sąsiednim samorządom za pobyt 21 dzieci w innych placówkach. To pokazuje jak potrzebną inwestycją było rozpoczęcie tej budowy.

 

Zgodnie z podpisaną umową inwestycja ma zakończyć się pod koniec listopada, dlatego we współpracy z dyrekcją Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnocinie, gmina chce zrobić wszystko, by przyjąć do przedszkola wszystkie chętne maluchy. - Gorąco zapraszam rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym z terenu naszej gminy i gmin ościennych do składania wniosków. Nowy obiekt będzie nowoczesny i dobrze wyposażony, będzie to piękne miejsce dla zabawy i nauki dla wszystkich dzieci – dodaje wójt.

 

 

 

(materiały: UG Czarnocin) 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat