"Widzialna Ręka" prosi o wsparcie

ePiotrkow Środa, 25 marca 202019 6702
Wolontariusze z grupy "Widzialna Ręka - Piotrków Trybunalski" od pierwszych dni epidemii pomagają osobom, które tego wsparcia potrzebują - ludziom starszym, schorowanym czy znajdującym się w kwarantannie. Zrobią niezbędne zakupy, odbiorą lekarstwa, wyprowadzą psa czy nawet... załatwią lodówkę - listę ich działań można długo wymieniać. Tym razem to oni potrzebują pomocy i zwracają się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli.

W związku ze stale rosnącą liczbą osób zarażonych koronawirusem organizatorzy akcji "Widzialna Ręka" zobowiązali wszystkich swoich wolontariuszy do korzystania z jednorazowych masek oraz rękawiczek ochronnych w trakcie niesienia pomocy. Zaopatrują w tego typu artykuły również podopiecznych akcji, co prowadzi do znacznego uszczuplenia ich zasobów. W celu zapewnienia dalszej bezpiecznej pomocy, apel do mieszkańców Piotrkowa i okolic wystosowała w imieniu organizatorów Anna Kołacińska-Trzeciak, wolontariusza "Widzialnej Ręki":

W obecnej chwili najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom, które pomagają, a także tym, którzy to wsparcie otrzymują. Z tego powodu uruchomiliśmy sekcję maseczkową, aby to bezpieczeństwo zapewnić. Mamy w tej chwili grupę 12 osób, które takie maseczki szyją. Są one na bieżąco przekazywane potrzebującym i łącznie rozdaliśmy ich już przeszło 500. W tej chwili najbardziej brakuje nam materiałów, takich jak bawełna, fizelina, czy len, oprócz tego potrzebne są gumki, troczki, nici, igły do maszyny i jednorazowe rękawiczki. Jeśli są osoby, które mają maszynę, potrafią szyć i chcą nas wspomóc, to także bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy.

Osoby, które chcą pomóc, mogą zgłaszać się drogą elektroniczną przez portal Facebook, pocztą na adres: biuro@harc.com.pl lub pod numerem telefonicznym 794 522 583 w godzinach 8 - 12.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.03.2020 17:54

Ktoś mnie wolał? Czy jazda MZK jest bezpieczna?

30


gość ~gość (Gość)25.03.2020 15:42

Prezydent miasta niech im sfinansuje...

92


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat