Widzialna Ręka podsumowuje pierwsze dni działania

ePiotrkow Poniedziałek, 23 marca 20204 3208
W całej Polsce w związku z epidemią koronawirusa organizowana jest oddolna pomoc dla potrzebujących w ramach inicjatywy Widzialna Ręka. Są to lokalne grupy na portalu Facebook, które działają jak interaktywne tablice ogłoszeń, na których można zaoferować swoją pomoc lub poprosić o wsparcie innych członków. Taka inicjatywa od kilkunastu dni z powodzeniem funkcjonuje również w Piotrkowie.
foto: J. Kucharski

- Pomogliśmy już przeszło 20 zgłoszonym osobom. Najczęściej są to prośby o zrobienie zakupów spożywczych, czy prośby o wykupienie leków i ich dostarczenie. Zdarzają się jednak bardziej nietypowe prośby, np. pewna starsza pani zgłosiła zapotrzebowanie na węgiel, ponieważ zabrakło go jej. Udało nam się załatwić tanie obiady z dowozami dla starszych osób w domu seniora. Chyba najciekawsze zgłoszenie było od osoby, która znajduje się w kwarantannie i potrzebowała sprawnej lodówki... Tę prośbę również udało nam się spełnić. Jest już ponad 1800 członków na naszej grupie, a takich, którzy zgłosili się przez formularz z konkretnymi danymi do siebie i informacją jak mogą pomóc jest trochę ponad 100. Można natomiast powiedzieć, że tych najbardziej zaangażowanych jest 10-20 osób, także nie jest to jakaś olbrzymia i nieskończona liczba – podsumowuje dotychczasowe działania Widzialnej Ręki Agnieszka Koncka-Olejnik, inicjatorka akcji w Piotrkowie. Dodała także, że aby pomagać dalej w bezpieczny sposób potrzebują i zwracają się z prośbą o jednorazowe rękawiczki ochronne oraz gumki do produkcji masek.


Organizatorzy cały czas zachęcają do dołączania do grupy. Dalej potrzebne są osoby, które mogą pomóc, ale przede wszystkim proszą o kontakt tych, którzy tej pomocy potrzebują. Zgłaszać można się drogą elektroniczną przez portal Facebook, pocztą na adres: biuro@harc.com.pl lub pod numerem telefonicznym 794 522 583 w godzinach od 8 do 12.  Jednocześnie organizatorzy proszę, aby korzystać z numeru telefonu tylko w sytuacji kiedy rzeczywiście ta pomoc jest niezbędna, gdyż obecnie otrzymują przeszło 100 telefonów dziennie, z których zaledwie około 10% jest uzasadnione.


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.03.2020 16:09

Czy covid to kłamstwo?

51


ijk ~ijk (Gość)23.03.2020 21:59

Brawo za działanie. Są osoby w terenie, są przy komputerach, są przy telefonach. To działanie mobilizuje też innych aby zadbali o dalszych krewnych, sąsiadów, znajomych. Cudowna sprawa.

40


gość ~gość (Gość)23.03.2020 17:17

Dziś prawdziwych wolontariuszy już nie ma

60


Piotryna ~Piotryna (Gość)23.03.2020 16:30

Dziś pani wypowiadała się na antenie radia.Na facebooku 1800 osób aktywnych sumiennych działaczy 10 osób czynnie udzielających się .Powinni jeszcze zablokować to bo ludziom tylko mózgi lasuje

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat