Wianki popłynęły Pilicą

ePiotrkowRegion Sobota, 23 czerwca 201818 11012
Podczas gdy Koreańczycy i Meksyk rozgrywali mecz na mundialu, w Sulejowie rozstrzygał się konkurs na najpiękniejszy wianek Nocy Świętojańskiej.

Ładuję galerię...

Tegoroczna Noc Świętojańska w Sulejowie była wyjątkowa, bo połączona ze strefą kibica. Około godz. 17.00 tuż przy ekranie zlokalizowanym na Polance, na którym mieszkańcy miasta i gminy mogą oglądać mecze mistrzostw świata, jury oceniło wszystkie zgłoszone do konkursu wianki. Wybór był tak trudny, że jury postanowiło nagrodzić wszystkich twórców.

 
Później mieszkańcy, pod opieką strażaków, przeszli nad Pilicę. W korowodzie szły również panie z zespołu Grabiczanie, wszyscy podążali więc ze śpiewem na ustach. Wianki popłynęły z nurtem rzeki.


- W tym roku rzeczywiście jest wyjątkowo – powiedział Darek Wojtysiak, pełniący obowiązki dyrektora sulejowskiego MOK. - Imprezę rozpoczęliśmy już o godz. 14.00, ale dopiero o 17.00 ruszył ten tzw. kult wianka. Pokazujemy właśnie mecz Korei Południowej z Meksykiem, w tym czasie mamy też konkurs na najpiękniejszy wianek.


Po powrocie na Polankę na mieszkańców czekały mundialowe konkursy związane z piłą nożną. A od 20.00 będzie można oglądać mecz Niemców ze Szwedami, później pokaz magia światła i wody w wykonaniu DJ-ów. Na koniec wystąpią Kalwi & Remi. Zabawę zakończy dyskoteka pod gwiazdami.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ciekawski ~Ciekawski (Gość)28.06.2018 08:12

Odliczając "Grabiczan" i innych występujących na scenie to ilu było widzów? Bo ze zdjęć wynika, że na stadionie był tłum? He, He,He,He,He!!

70


Gm.Aleksandrow ~Gm.Aleksandrow (Gość)25.06.2018 10:12

Rzeka Czarna we wsi Borowiec tez poplynely wianki do Pilicy :-)

60


gość ~gość (Gość)26.06.2018 09:45

A kto posprząta styropian z którego zostały wykonane wianki? Od kiedy wianki robi się z styropianu? Głupota ludzka nie zna granic.

71


gość ~gość (Gość)25.06.2018 11:26

Czyżby ten Pan którego tak chwalicie nie jest Przewodniczącym Rady? Burmistrz jest władzą wykonawczą. A uchwały i budżet podejmuje Rada z P.Przewodniczącym na czele. Skoro przez tyle lat nie miał wpływu i pomysu to jak zostanie burmistrzem to go oświeci? Jak ktoś co przez większość życia prowadził malutki prywatny biznes może przeprowadzić rewolucję? Sięgnijcie kilka kadencji wstecz ciągle to samo obiecywaniu i lans a do władzy pchają się osoby bez wiedzy i doświadczenia. A teraz wybierzcie się do okolicznych miejscowości i zobaczcie jak wyglądają drogi, chodniki, kanalizacje, wodociągi, place zabaw itd jak to zostało zrobione to robią centra miejscowości. A u nas nic się nie robi tylko Plac Straży i to z naszych pieniędzy ten rozmach i kredyty dla kogo?

83


czarnowidz ~czarnowidz (Gość)25.06.2018 09:25

Łoj czarno widzę, czarno. Poprzednikowi też przed upadkiem imprezy nie wychodziły i pogoda nie dopisywała. Czyżby powietrze z mieszkańców znowu uszło i znowu kolejną już władzę olewają ? Zapamiętajcie sobie jedno ! Przez upadek i zaoranie Polanki do czego przyczyniły się kolejne ekipy została zerwana nić łącząca naszych mieszkańców, ale nie tylko naszych z tym fantastycznym kiedyś miejscem. Miejscem przyjemnych wspomnień ludzi z wielu miast w Polsce. W XXI wieku nikt nie będzie już gnał do syfnego miejsca na którym nic nie ma poza spalonymi ruinami prócz dzieciaczków na darmową dyskotekę bo władza coś sobie wymyśli i napisze o magicznej Polance. Imprezy na Podklasztorzu organizować zaczęło Trybunalskie, ale prawdziwy rozmach i szczyt to dopiero osiągnęły one wtedy, gdy to Pan Adam Stobiecki przyłożył do nich swoją rękę, w ramach organizacji przez urząd i tego nie można mu odmówić. Zapamiętajcie sobie jeszcze jedno żaden obcy nie czujący Sulejowa, nie pamiętający jego historii czy nie znający jej ze wspomnień swoich rodziców nie przywróci nam potęgi tego miasta bo to zawsze będzie tylko zatrudniony pracownik najemny od 8.00 do 16.00 nie związany sercem z tym wyjątkowym miejscem, które ciągle czeka na swoją szansę. To zadanie dla nowo wybranego burmistrza po wyborach czyli zbudowanie ekipy patriotów lokalnych żyjących sprawami miasta 24 godziny na dobę bo tacy kiedyś tu byli. Ekipę ludzi myślącą jak pomnożyć i zarobić, gdzie zaoszczędzić, a nie co by tu jeszcze dało się sprzedać z majątku gminy.

63


Chore decyzje ~Chore decyzje (Gość)25.06.2018 06:36

Najgorsze jest to, że następna impreza ze Sławomirem i Kombi, też na siłę robiona jest na umierającej i cuchnącej Polance. Cóż, jaki gospodarz takie imprezy w takich głupkowatych miejscach. Podklasztorze im nie pasuje, z zazdrości, że tam zawsze jest ok. Komu chcą na złość zrobić. I tak tam imprezy wrócą w przyszłości. Żenada to co oni próbują teraz na siłę coś robić.

91


gość ~gość (Gość)25.06.2018 05:08

Jugo... Masz racje ! Trzeba bylo zrobic strefe kibica na ... Placu Straży!

90


Jugo ~Jugo (Gość)24.06.2018 14:31

Szkoda, że każda władza uczy się na swoich błędach, a nie na błędach poprzedników. Organizacja imprez była już przerabiana z poprzednikami , ale po pewnych początkowych dość dużych tarciach i sporach uważam, że najlepiej sprawdził się układ imprez za K. Kożlik, potem już było tylko gorzej no może z wyjątkiem Podklasztorza, gdzie czuwał tam tamtejszy radny. Warto też przypomnieć poroniony pomysł Parku Straży, ale wtedy też nie dało się przetłumaczyć władzy do rozsądku. No cóż widać, że każda władza ma monopol na mądrość i nie chce czerpać wiedzy z doświadczeń innych i z historii .Najgorsze jest to, że ta ciągła nauka na koszt podatnika trwa. A tak nawiasem takie ,,tłumy" na Polance obecnie, że następnym razem trzeba jeszcze większy plac poszukać. Doczekamy się kiedyś władzy słuchającej tych znających się na danej dziedzinie, a nie udowadniającej swoje wymyślone mądrości ????????????

100


kjiiuygjl ~kjiiuygjl (Gość)24.06.2018 08:53

Ciekawe co na to ochrona środowiska?Jak się zutylizują te plastiki?

142


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat