Wesela bez babci i dziadka?

Strefa FMKraj Poniedziałek, 10 sierpnia 202037 6864
Być może już wkrótce wesela odbywać się będą bez udziału seniorów, a weselnicy będą musieli nosić maseczki. Nad takimi ograniczeniami zastanawia się rząd. Czy to dobry pomysł? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć prowadzący i słuchacze Magazynu Magiel na antenie Radia Strefa FM.
Fot. pixabay

Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk stwierdziła, że rządzący doskonale wiedzą, że na weselu państwo młodzi chcą się bawić w jak najszerszym gronie, „ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków” to taki zakaz zostanie wprowadzony. Być może – tak jak pozostałe, nowe obostrzenia – wesele bez dziadków i innych seniorów może zacząć obowiązywać już niedługo.

 

- Najlepszym lekarstwem na to jest zdrowy rozsądek. Aby rozwiązać ten problem można zrobić wesele w plenerze, w którym babcie i dziadkowie mogliby uczestniczyć - mówił DJ Andrzej Ziębakowski.

 

- Dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie szybkich testów, tak aby osoby biorące udział w weselu wiedziały już przed imprezą czy mają koronawirusa - powiedział Mariusz Gębski, lekarz medycyny, b. kierownik interny w PCMD w Piotrkowie.

 

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", komfort najstarszych uczestników wesel przegra z bezpieczeństwem. Seniorzy, którzy są zaliczani do osób najbardziej narażonych na śmiertelne powikłania koronawirusa, będą najprawdopodobniej musieli zostać w domu.

 


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kazik ~Kazik (Gość)10.08.2020 20:27


PIS już ma przegrane wybory niech dalej cudują tym szybciej wypadną z gry

46


A może tak... ~A może tak... (Gość)10.08.2020 19:50

wesele bez dziadków, rodziców,gosci. Świadkowie wystarczą.

31


gość ~gość (Gość)11.08.2020 13:51

Co za idiotą to wymyślił ja b się zapłakała jak b nie mogła z mężem być na weselu oni chcą wykończy staruszków

20


gość ~gość (Gość)10.08.2020 22:59

Czyli babcia z dziadkiem mają dać wnukom na ślub, ale nie iść na to wesele. Cyrk czy rzeczywistość? Do kościoła mogą przyjść, na wesele nie mogą. Tragikomedia

63


Pierre D. ~Pierre D. (Gość)10.08.2020 22:45

Cytuję:
„ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków” to taki zakaz zostanie wprowadzony. Być może – tak jak pozostałe, nowe obostrzenia – wesele bez dziadków i innych seniorów może zacząć obowiązywać już niedługo.


Chodzi tu raczej o osoby w podeszłym wieku, a nie o babcie i dziadków w sensie dosłownym, bo babcia i dziadek to po prostu osoby posiadające wnuki. Z definicji tej wynika, że babcia i dziadek mogą być osobami jeszcze stosunkowo młodymi (przed czterdziestką!), lub w tzw. sile wieku. A już na pewno niejednemu dziadkowi i niejednej babci pozostało jeszcze sporo lat do przepracowania do emerytury. Czasem kobieta obejrzy się na ulicy za facetem myśląc "niezłe ciacho", albo facet obejrzy się za kobietą myśląc "ale niezła d...", a tymczasem to mogą być dziadek i babcia! ;) To tak w kwestii nazewnictwa. To obnaża prostactwo umysłowe decydentów.
Dziwnym trafem dbanie o "babcie i dziadków" polega na ograniczaniu ich wolności. Jakoś rząd nic nie zrobił, aby "babcie i dziadkowie" byli przyjmowani przez lekarzy wtedy kiedy potrzebują pomocy, tylko każe im się czekać niekiedy w wieloletnich kolejkach. W internecie pełno jest takich doniesień, że np. jakiś facet po osiemdziesiątce dostał termin wizyty lekarskiej albo zabiegu za 10 lat. I tutaj jakoś troski rządzących nie widać!
Jakim w ogóle prawem można dyktować osobom, które nie są prawnie ubezwłasnowolnione, gdzie im wolno, a gdzie nie wolno się pojawiać?! To są osoby, które w tym kraju przepracowały życie, odchowały dzieci i wnuki, a tu nagle z dupnych czeluści wychyla się jakiś palant i obwieszcza, że teraz ci ludzie nie mogą pojawić się na weselu własnego dziecka, czy wnuka, i że ten zakaz wynika z troski o ich życie! Łomatkobosko i łomujborze! Co to ma być?!

Cytuję:
Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", komfort najstarszych uczestników wesel przegra z bezpieczeństwem. Seniorzy, którzy są zaliczani do osób najbardziej narażonych na śmiertelne powikłania koronawirusa, będą najprawdopodobniej musieli zostać w domu.


Dziś każde ograniczenie wolności tłumaczy się jakimś mitycznym bezpieczeństwem.
Ludzie z jednej strony wierzą, że mamy demokrację, i że naród stanowi władzę zwierzchnią dla swoich przedstawicieli, a z drugiej nie potrafią (a może nie chcą?) zauważyć, że ci "przedstawiciele" zachowują się w stosunku do narodu jak właściciel w stosunku do swoich niewolników!
Benjamin Franklin powiedział wprost: "Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność". Jeśli ktoś myśli, że poprzez ograniczenie swojej wolności będzie bezpieczniejszy, to jest po prostu idiotą.

30


xn. ~xn. (Gość)10.08.2020 12:44

Senior czyli kto? Bo za diabła nie wiem? Czy to ten co ma lat 54 ,56 , 60 ,90 ,100. Co to oznacza? Jakiś cymbał wymyślił tę nazwę i szasta się w tę i w drugą stronę. Bo ma to nie obrażać ludzi starszych. Na co się tu obrażać. Ma się tyle ile jest zapisane w metryce. Do tego worka wrzuca się 50- latków ,80- latków i starszych. To jest śmieszne.

90


Kazik ~Kazik (Gość)10.08.2020 20:54

Najgorsze ,że media są wrogiem społeczeństwa i na siłę propagują wirusa którego nie ma. Z doświadczenia powiem ,że ludzie chorowali już i żeby nie Chińczycy to by dalej nikt o wirusie nie słyszał ponad rok temu i wcześniej ale nieudolna nasza służba zdrowia jak zwykle nic nie potrafi odróżnić przeziębienia od zwykłej grypy

22


wuzetka ~wuzetka (Gość)10.08.2020 13:31

Proste wyjście. Po co jakieś głupie, poniżające wykluczenia. Wystarczy zakaz uczestnictwa młodej pary i sprawa rozejdzie się po tzw kościach.

50


gość ~gość (Gość)10.08.2020 20:24

Po co wam wesela jak za rok dwa będą rozwody.szkoda kasy.

42


gość ~gość (Gość)10.08.2020 15:23

Wybory były to seniorów zapewniano że nic im nie grozi teraz wesela że są niebezpieczne ????a jeszcze dziś rozwalił koleś informując że dożynki w Czarnocinie odbędą się bez żadnych problemów. Przecież na takich dożynkach 50% gości to seniorzy.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat