Wernisaż wystawy malarskiej U Panien

ePiotrkow Czwartek, 10 stycznia 20191 1106
Od 13 stycznia do 12 lutego w Galerii „U Panien” (na piętrze) prezentowana będzie wystawa malarstwa Włodzimierza Bobryka.

Urodził się w 1968 roku w Lubieniu Wielkim k/Lwowa na Ukrainie. Ukończył Państwową Zawodową Szkołę Sztuk Plastycznych w Równem, a następnie Państwowe Liceum Sztuk Pięknych im. E. Wuczetycza w Dniepropietrowsku. Dyplom artysty malarza i nauczyciela sztuk pięknych zrobił w pracowni malarstwa Grzygoriego Czernetiego. Uczestniczył w licznych wystawach i plenerach na Ukrainie i za granicą. Brał udział w konserwacji i renowacji wystroju wielu cerkwi. Posiada wielki dorobek artystyczny. Ulubione tematy to pejzaż i martwa natura. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych (m.in. w galerii sztuki współczesnego malarstwa Muzeum „Prado” w Madrycie) oraz w wielu prywatnych kolekcjach: Ukraina, Litwa, Rosja, Polska, Czechy, Belgia, Francja, Holandia, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania, USA.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę 13 stycznia o godz. 18.00. Wstęp wolny, wejście od pl. Kościuszki.

 

 

 

(materiały: Centrum Idei "Ku Demokracji" w Piotrkowie) 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.01.2019 11:56

Prawdziwy artysta !!!

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat