Wernisaż wystawy Katarzyny Kamińskiej w ODA

Poniedziałek, 13 stycznia 20200 1359
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę Katarzyny Kamińskiej „Fotografia”. Wernisaż wystawy zaplanowano na piątek (17 stycznia) na 19.00 w ODA, przy ul. Sieradzkiej 8.

Katarzyna Kamińska ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego, na Wydziale Edukacji Wizualnej, gdzie uzyskała dyplom w pracowni grafiki warsztatowej prof. Tomasza Chojnackiego oraz aneks w pracowni malarstwa i rysunku ad. Włodzimierza Stelmaszczyka. - Od około 10 lat fotografia artystyczna zajęła znaczące miejsce w moim sercu. Bez żadnych spektakularnych osiągnięć, po prostu jest, jest ważna, jest moja - mówi artystka. 

 

Katarzyna Kamińska bardzo wnikliwie obserwuje człowieka, a głównym tematem jej prac jest kobieta. Jednak sposób jej przedstawienia daleko odbiega od tego, który dominuje w otaczającej nas rzeczywistości. Prace artystki pozbawione są erotyzmu, którym przesycone są fotografie autorstwa mężczyzn. Nie oznacza to, że pozbawione są zmysłowości i seksualności. Kobieta widziana jest na wielu płaszczyznach jako zakochana, młoda dziewczyna, kobieta dojrzała, doświadczona, kobieta oczekująca narodzin dziecka i matka. Autorka wystawy nie skupia uwagi na pięknie fizycznym ciała. Grą świateł i barw, którymi operuje, zwraca uwagę na zupełnie coś nieoczekiwanego. W bardzo prosty sposób wydobywa skrywaną kobiecość, instynkt i pragnienia.

 

Wystawa jest prezentowana w ramach  cyklu: „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko”. Będzie ją można oglądać do 9 lutego. 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat