Werbowali Polki do prostytuowania się

Strefa FM Czwartek, 03 grudnia 20091 1598
Pięcioro członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem ludźmi oraz ułatwianiem i czerpaniem korzyści z cudzego nierządu zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Zwerbowane przez grupę Polki, w tym także z terenu naszego województwa, trafiały do holenderskiego klubu, w którym były zmuszane do prostytucji.

- Tymczasowo aresztowana została 40-letnia współwłaścicielka holenderskiego klubu, do którego trafiały Polki zwerbowane do prostytuowania się. Za kraty trafili także jej dwaj wspólnicy w wieku 32 i 66 lat. Dozorami policyjnymi objęto 39-latka i 32-letnią kobietę - poinformowała podinsp. Joanna Kącka z łódzkiej KWP.

 

- Działalność grupy polegała na werbowaniu znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej kobiet, które z desperacji, mamione obietnicą dużego zarobku, decydowały się na wyjazd do pracy w holenderskim klubie rozrywkowym. Wyszukiwane były przez ogłoszenia w prasie i w internecie. Za załatwienie pracy i zorganizowanie wyjazdu płaciły około 1.000 euro. Na miejscu okazywało się, że za świadczone usługi otrzymały znikomy procent zysku. „Opiekunowie" niczym haracz zabierali znaczną część zarobków. „Za odstępne", używając także argumentów siły, przekazywali sobie zatrudnione kobiety. Funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP podejrzewają, że na teren Holandii dzięki działalności tej grupy przestępczej trafiło ponad 30 kobiet z województwa łódzkiego - dodaje podinsp. Joanna Kącka.

 

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania. Nie wiadomo, czy wśród pokrzywdzonych kobiet są mieszkanki naszego regionu. Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi odmówił udzielenia takich informacji.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zet ~zet (Gość)03.12.2009 12:58

teraz trzebaby sprzedac tych ludzi jako niewolników np jakemus afrykanskiemu watazce i niech zrobi z nimi co trzeba.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat