Weekend pod szyldem Traktu Wielu Kultur

Strefa FM Sobota, 12 maja 20180 2628
W Piotrkowie trwa III Noc Traktu Wielu Kultur. Cykl rozmaitych imprez zaplanowano na cały weekend.

Ładuję galerię...

Tegoroczna odsłona wydarzenia poświęcona jest pamięci Ireny Sendlerowej. - Zabytki na terenie starego miasta są dziś otwarte od 18.00 do 22.00, można je zwiedzać. Dodaliśmy do tego istotne akcenty turystyczne. Organizujemy wycieczki traktem ormiańskim, greckim czy też wycieczka o nazwie „Tygiel Narodów”, która prezentuje różne kultury w Piotrkowie. Do tego warto wspomnieć o akcentach muzycznych. Państwowa Szkoła Muzyczna w Piotrkowie zaangażowała się, tworząc program pamięci Ireny Sendlerowej. Oprócz tego Old Town Jazz i koncert, który łączył amerykański jazz z rapem. W sobotę w cerkwi odbył się koncert muzyki bizantyjskiej. Oprócz tego w synagodze był koncert klezmerski. Z kolei o 21.30 w Centrum idei Ku Demokracji kończymy koncertem muzyki irlandzkiej - mówi Błażej Cecota, kierownik Centrum Informacji Turystycznej.


W niedzielę odbędą się spacery miejskie związane z mniej znanymi kulturami, które dawniej tworzyły Piotrków Trybunalski.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat