Wędrówka pod ekoparasolami z PTTK

ePiotrkow Poniedziałek, 07 listopada 20160 3240
Około 200 osób wzięło udział w tegorocznym Rajdzie Parasolowym. Uczestnicy pod opieką nauczycieli spotkali się w parku Poniatowskiego przy głazie upamiętniającym Henryka Sienkiewicza.

Ładuję galerię...

Okolicznościową pogadankę poświęconą walorom przyrodniczym 100-letniego parku wygłosił przewodnik Mirosław Niewiadomski. Postać pisarza oraz znaczenie jego twórczości przybliżył Andrzej Sabaturski. Następnie uczestnicy rajdu wyruszyli na trasę, która prowadziła przez parkowe alejki oraz położone z daleka od miejskiego zgiełku osiedla z przydomowymi ogrodami i sadami. Koniec wędrówki nastąpił na placu Czarnieckiego przed siedzibą piotrkowskiego Oddziału PTTK. Tam urządzony został pokaz jesiennej mody z ekoparasolami w roli głównej, po którym rozstrzygnięty został konkurs na własnoręcznie wykonany, ekologiczny parasol rajdowy. Jury złożone z nestorów piotrkowskich przewodników, po burzliwych obradach, przyznało pierwszą nagrodę dla drużyny Włóczykije ze Szkoły Podstawowej nr 13. II miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr. 16. Twórcom pozostałych parasoli przyznano ex aequo III miejsca. Nagrody w postaci puzzli krajoznawczych, układanek, latarek i poradników "Wybieram wędrowanie" przyznane zostały dzięki życzliwości Zarządu Głównego PTTK.

 

Następnie wręczone zostały legitymacje dla uczennic z SPSK w Piotrkowie, które dołączyły do grona członków Szkolnego Koła PTTK "Turysta" działającego przy piotrkowskim Oddziale PTTK . Z uwagi na obchody "Roku Krajoznawstwa Polskiego", wręczone zostały ponadto książeczki turystyczne pozwalające na zdobywanie Odznaki Krajoznawczej oraz Młodzieżowej Odznaki Krajoznawczej. Zanim wręczone zostały dyplomy potwierdzające udział w rajdzie, piechurzy uczestniczyli w turystycznym poczęstunku ufundowanym przez Masarnię Bieniek. Na wszystkich czekały także słodycze.

 

Kolejny rajd jeszcze w listopadzie.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat