ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wędka wysokiej jakości

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018 1862
Profesjonalni wędkarze zwracają wiele uwagi na rodzaj i jakość wędki, gdyż decyduje ona o ich ewentualnym sukcesie. Jednak również amatorzy powinni przywiązywać wagę do wyboru wędki. Kiepskiej jakości sprzęt uniemożliwia im bowiem czerpanie radości z wędkarstwa. Zatem na co zwracać uwagę, podczas przeglądania oferty przygotowanej przez sklep wędkarski internetowy?

Najważniejsze parametry wędki


Należy wspomnieć, iż każda wędka posiada specyficzne parametry, które producent powinien precyzyjnie określić. Parametrów określających właściwości wędki może być wiele, natomiast do najważniejszych należą:

  • waga – zwykle nieco większy ciężar wędki pomaga w łowieniu, choć nie zawsze jest tak w przypadku początkujących wędkarzy. Warto również zauważyć, że im lżejsza wędka, tym łatwiejszy jej transport;
  • wymiary – długość wędki decyduje m.in. o jej zastosowaniu. Przykładowo, łowiąc z brzegu, koniecznie trzeba wykorzystać wędkę długą na co najmniej kilka metrów, aby połów zakończył się sukcesem;
  • obciążenie (masa) – parametr ten określa maksymalną dozwoloną wagę obciążnika wraz z przynętą. Jeżeli wędka zostanie zbytnio obciążona, może dojść do jej trwałego uszkodzenia. Niemniej zbytnia lekkość również nie jest wskazana, gdyż utrudnia poprawne wykonanie rzutu;
  • akcja – określana jako wolna lub szybka. Wskaźnik ten informuje, jak wędka reaguje podczas rzutu. Jeżeli dochodzi do jej znacznego wygięcia, oznacza to, że akcja jest wolna, natomiast stabilność wędki określana jest jako szybka akcja.

Cena sprzętu wędkarskiego


Wielu początkującym amatorom wydaje się, iż cena jest najlepszym wskaźnikiem jakości wędki. Rzeczywiście, sklep wędkarski internetowy oferuje nieraz modele nawet za kilka tysięcy złotych. Mowa tu jednak o wędkach dla profesjonalistów, wśród których każdy szczegół budowy sprzętu jest bardzo istotny. Na amatorskim poziomie tak znaczne zaawansowanie wędki nie jest potrzebne, ani nawet wskazane. W sklepie wędkarskim internetowym bez trudu znaleźć można dobrej jakości sprzęt w cenie poniżej 200 zł. Warto podkreślić, że ważniejsze od ceny jest dostosowanie rodzaju wędki do własnych potrzeb. Pomóc mogą w tym porady doświadczonego personelu sklepu wędkarskiego.

 

Sprawdzony sklep wędkarski internetowy


W sieci funkcjonuje dziś wiele sklepów oferujących wędki oraz innego typu sprzęt wędkarski. Jednak nie we wszystkich asortyment jest na tyle szeroki, aby każdy znalazł coś dla siebie. Sklep wędkarski internetowy BOLW.PL jest profesjonalnym sklepem, który oferuje wyjątkowo wiele modeli wędek. Wędkarze znajdą tam zarówno modele teleskopowe, jak i segmentowe z różnych półek cenowych.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat