Wcielą się w rolę prawników podczas rozprawy w sądzie

ePiotrkow Środa, 22 listopada 20176 4478
Około 200 uczniów piotrkowskich szkół weźmie udział w czwartek 23 listopada w Sądzie Okręgowym w symulacji rozprawy dotyczącej uporczywego nękania (stalkingu). Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja Court Watch Polska.
fot.pixabay.com

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Fundacja dotarła z ważnym przekazem do około 1600 uczniów w 23 szkołach. Prowadzi zajęcia, które zwiększają świadomość prawną i oferują wiedzę, która przydaje się w codziennym życiu. Chcą, żeby młodzież sama angażowała się w przebieg zajęć i uczyła poprzez zabawę i osobiste doświadczenie. Dlatego właśnie na lekcjach stawiają na metody interaktywne.

 

Gimnazjaliści i licealiści wezmą w czwartek udział w symulacji rozprawy dotyczącej uporczywego nękania (stalkingu). Tematyka jest nieprzypadkowa – jej scenariusz powstał z uwzględnieniem grupy wiekowej i jej doświadczeń. Podczas symulacji wolontariusz Fundacji wciela się w rolę sędziego, natomiast w role wszystkich pozostałych uczestników procesu (świadków, oskarżonego, ławników, adwokata) wcielają się uczniowie. Umożliwia to młodym ludziom zapoznanie się z praktycznymi kwestiami dotyczącymi uczestnictwa w rozprawie (np. obowiązku zeznawania prawdy przez świadka) bez rzeczywistego ponoszenia konsekwencji ich nieznajomości, a cały warsztat oswaja ich z działaniem sądu. Symulację poprowadzą studenci z Koła Naukowego Uniwersytetu Łódzkiego.

 

W Piotrkowie Trybunalskim odbędą się dwie tury czwartkowej symulacji w Sądzie Okręgowym: o 10:00 i 12:00. Udział w każdej z tur potwierdziły szkoły z Piotrkowa (łącznie około 200 uczniów).


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)22.11.2017 23:14

Cytuję:
Gimnazjaliści i licealiści wezmą w czwartek udział w symulacji rozprawy dotyczącej uporczywego nękania (stalkingu). Tematyka jest nieprzypadkowa – jej scenariusz powstał z uwzględnieniem grupy wiekowej i jej doświadczeń.


Idealny i na czasie byłby taki scenariusz: ofiarami stalkingu są przemęczeni i zastraszeni uczniowie, a "stalkerami" nauczyciele nękający swoje ofiary nadmiarem zadawanych prac domowych.
;)

00


snoop drągi drong ~snoop drągi drong (Gość)22.11.2017 08:28

Powinny być jeszcze wycieczki do więzienia żeby patologia zrozumiała co ich czeka!

71


habana ~habana (Gość)22.11.2017 18:48

A kto podczas symulacji będzie wcielał się w rolę skazywanego w tym sądzie już nie raz (w tym - prawomocnie) hejtera, podającego się za "redaktora"?

00


wirus ~wirus (Gość)22.11.2017 10:18

ciekawe dlaczego nie zaprosili 7 klas SP przecież to dawne 1 klasy gimnazjum

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat