Wciąż niebezpiecznie w Jeżowie i Twardosławicach. Co na to służby?

Strefa FMRegion Piątek, 27 grudnia 201934 12489
W dalszym ciągu docierają do nas sygnały dotyczące dwóch miejsc w ciągu budowanej autostrady A1. Kierowcy sygnalizują problemy na rondzie w Jeżowie oraz przejeździe z Piotrkowa do Twardosławic. Z kolei policja zapewnia, że oba miejsca są codziennie patrolowane. Ponadto w Jeżowie niebawem ma zmienić się organizacja ruchu.
Na zdjęciu przejazd z Piotrkowa do Twardosławic /fot. pakwi

W Jeżowie w miejscu sygnalizacji świetlej powstało skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Natężenie ruchu jest bardzo duże, więc przecięcie krajowej "jedynki" w kierunku miejscowości Laski lub w przeciwnym kierunku, często jest wręcz niemożliwe. Jedna z naszych czytelniczek napisała:

Proszę o interwencję w sprawie poprawy bezpieczeństwa na tymczasowym rondzie w Jeżowie. Dochodzi tam do niebezpiecznych zdarzeń. Auta poruszające się drogą krajową nr 1 szczególnie w kierunku Katowic nie ustępują pierwszeństwa pojazdom jadącym drogą powiatową w kierunku Kaliska. Wjeżdżają na skrzyżowanie z dużą prędkością. Dochodzi w tym miejscu do wielu kolizji. Bardzo proszę o interwencję.

Zwróciliśmy się w tej sprawie do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. - W rejon skrzyżowania o ruchu okrężnym w Jeżowie na drodze krajowej DK-1 są kierowane patrole policji, których funkcjonariusze ujawniają wykroczenia w ruchu drogowym i stosują środki przewidziane przepisami prawa. Docierają do nas sygnały i informacje, które się potwierdzają, a wobec sprawców naruszeń przepisów prawa stosowane są środki karne zgodne z przepisami prawa - mówi podinsp. Krzysztof Skrobek, naczelnik WRD KMP w Piotrkowie.


Według naszych informacji, w Jeżowie mają nastąpić kolejne zmiany w organizacji ruchu. Obecny przejazd na skrzyżowaniu drogi DK-1 w Jeżowie będzie zamknięty dla ruchu od strony miejscowości Magdalenka i Laski, a w to miejsce przed i za tym skrzyżowaniem będą wybudowane dwa skrzyżowania o ruchu okrężnym, po których będzie można dojechać w kierunku tych miejscowości. To rozwiązanie ma zostać wprowadzone na początku 2020 roku.


Jeśli chodzi o przejazd z Piotrkowa do Twardosławic przez teren budowy autostrady A1, kierowcy narzekają na blokowanie skrzyżowania na przejeździe, a mieszkańcy Twardosławic skarżą się na olbrzymie korki. Ponadto wielu kierujących traktuje ten przejazd jako wyjazd i wjazd na autostradę. - W tym miejscu odnotowujemy kolizje i wypadki drogowe oraz ujawniamy wykroczenia związane z niestosowaniem się do sygnalizacji świetlnej oraz znaków pionowych. Wykroczenia są ujawniane przez patrole ruchu drogowego, a wobec sprawców stosowane środki zgodne z przepisami prawa. Ponadto w tym miejscu jest zainstalowany system monitoringu, który rejestruje zachowania uczestników ruchu drogowego i na podstawie zapisu z monitoringu prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie polegające na ustaleniu sprawcy wykroczenia i pociągnięciem do odpowiedzialności za popełnione wykroczenie - tłumaczy podinsp. Skrobek.


W sprawie obu opisywanych przypadków zwróciliśmy się także do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi. Odpowiedzi udzielił Szymon Sidor, rzecznik prasowy WITD:

Bardzo chcielibyśmy wpłynąć naszymi kontrolami na poprawę bezpieczeństwa w powyższych miejscowościach, ale wykonawca infrastruktury drogowej nie przewidział miejsca do kontroli dla naszej służby w okolicy zarówno ronda w Jeżowie, jak i skrzyżowania w Twardosławicach. Kontrola drogowa pojazdów ciężarowych i autobusów wymaga bezpiecznego miejsca do kontroli, żeby nie narażać kierujących, pasażerów, innych użytkowników dróg oraz kontrolujących inspektorów na niebezpieczeństwo w trakcie wykonywania zadań służbowych. W związku z powyższym nasze działania będą ograniczone do patrolowania tych niebezpiecznych miejsc w ramach naszych obowiązków i w miarę możliwości będą podejmowane działania w celu ukarania kierujących, którzy łamią przepisy. Niestety nie jesteśmy w stanie na stałe zapewnić naszej obecności w wymienionych powyżej miejscach, dlatego warto poprosić o pomoc lokalną policję, która doraźnie może interweniować w przypadku wykroczeń popełnianych przez wszystkich kierujących.

A co na ten temat ma do powiedzenia łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad? Jak powiedział nam rzecznik prasowy Maciej Zalewski, od momentu przekazania terenu pod budowę, za wszystko odpowiada wykonawca. Ponadto ani GDDKiA, ani wykonawca nie mają uprawnień, aby dyscyplinować nieodpowiedzialnych kierowców.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tenTYP ~tenTYP (Gość)29.12.2019 21:30

A czemu nie ma kontroli policji przez miejscowości Oprzężów, Krężna ??? Jest tam znak 15t a tiry rozwaliły cały droge.... Powinny sypać takie mandaty, przecież jakby się tam ustawili to by zrobili tygodniówkę w ciągu jednej godziny.

60


gość ~gość (Gość)29.12.2019 21:36

Przeszkolenie z RD jest tylko do co niektórych czynności potrzebne. Kolizję można załatwić normalnie. A do pana który piszę o tym że policja nie reagowała 28.12.2019 o godz 9:48. Pytam się gdzie mają zatrzymać kierowców którzy blokują przejazd jak jest korek nie ma możliwości gdzie kolwiek z nimi zjechać. Nie da się podejść i 150zl mandatu wypisać w 30 sekund. Sam widziałem jak kontrolowali auta które nie stosują się do nakazu jazdy na wprost. A to nie oznakowanym i oznakowanym stali z wideo. Inne patrole też kilka razy dziennie są. Dopóki kierowcy się nie nauczą jeździć zgodnie z przepisami RD. To policja nie poradzi sobie z BARANAMI.

21


gość ~gość (Gość)29.12.2019 12:50

To jest właśnie to o czym Koreczek mówi bez przeszkoleniaRD nie da sie

20


gość ~gość (Gość)29.12.2019 12:16

Uderzacie w Policję, że nic nie robi. A czy zdajecie sobie sprawę z ilości patroli, ilości czynności zleconych typu kolizje, typu zle parkowanie itp.?
Mieszkam w powiecie podobnym do piotrkowskiego i policjantów RD na zmianie jeździ dwóch lub jeden a drugi spoza RD na doczepkę. Fizycznie nie ma możliwości pełnienia służby przez dłuższy czas zarówno w Jeżowie jak i w Twardosławicach.

31


gość ~gość (Gość)29.12.2019 11:32

Niemotko?

10


gość ~gość (Gość)27.12.2019 13:21

Dramat to jest na skrzyżowaniu kafar Jarosty dk 91

51


gość ~gość (Gość)29.12.2019 08:54

Ogólnie ludzie zostali zostawieni sami sobie. Policji brak zresztą mają tylko kilka radiowozów to co mogą. Kasy na nic nie ma bo trzeba wyborców kupować

40


gość ~gość (Gość)28.12.2019 23:52

Przyklad z dzis TWARDOSLAWICE dnia 28grudzien 2019r godz 9:47 podjezdza radiowóz piotrkowskiej drogowki a w nim NIEMOTA ! Iinaczej nie da sie tego policjanta nazwac auta na A1 kontynuują jazdę mimo mozliwosci opuszczenia TEGO SKRZYZOWANIA ZE SYGNALIZACJĄ ŚWIETLNĄ na A1 zapala sie czerwone SKRZYZOWANIE ZABLOKOWANE a policjant NIEMOTA siedzi i patrzy ZERO REAKCJI komentowac dalej to żal aż

30


gość ~gość (Gość)28.12.2019 21:13

Faktem jest to ze jest objazd np przez rozprze i mistrzowie na ep
Lamia na gminnie przepisy urzadzaja sobie dzikie wtścigi przyklad z 24.12 pan w BMW ba ep numerach scigal sie z jakims wieaniakiem n warszawakich numerach w porshe wyprzedzajac n skrzyzowaniach i na przejsciach dla pieszych.. ale policji brak

30


gość ~gość (Gość)28.12.2019 20:37

Służby dzialaja

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat