Ważne zmiany w zeznaniach podatkowych

ePiotrkowKraj Środa, 12 lutego 20204 6543
W ubiegłym roku zmieniono termin składania zeznań podatkowych. Co to dla nas oznacza?
fot. pixabay

Do końca stycznia pracodawcy mieli obowiązek złożenia informacji o dochodach swoich pracowników.

 

- Wszystkie te dane urzędy skarbowe muszą przetworzyć do 10 lutego tak, by od 15 lutego mogły być udostępnione wstępnie wypełnione zeznania roczne za 2019 rok w usłudze „Twój e-PIT". Informacje  pracownikom pracodawcy muszą przekazać do końca lutego – wyjaśniał w radiowym Maglu Kamil Łyszkowski, naczelnik piotrkowskiego Urzędu Skarbowego.

 

Zeznania PIT-37, PIT-36 i PIT-36L i zeznanie PIT-38 można składać od 15 lutego do 30 kwietnia. Zmianie od tego roku uległ również termin składania zeznania dotyczącego zryczałtowanego podatku dochodowego PIT-28 za 2019 rok - można go złożyć od 15 lutego do 2 marca. A co z zeznaniami, które zostaną złożone wcześnie, czyli przed 15 lutego?
 

- Będą wprowadzone do systemu informatycznego, ale za datę złożenia, która brana jest pod uwagę przy liczeniu terminu, do zwrotu przyjmuje się 15 lutego. Czyli wszystkie terminy liczone są od tej daty – mówił naczelnik Łyszkowski.

 

Dużym ułatwieniem jest wspomniana wcześniej usługa „Twój e-PIT". Już w pierwszym roku funkcjonowania skorzystało z niej kilka milionów Polaków.

 

 - Wiele osób wypełniało zeznania za pomocą odpowiednich programów. Skorzystanie z nich wymagało przepisania danych z PIT-11. A te dane mamy w bazie urzędu. W związku z tym uruchamiamy możliwość wypełnienia zeznania w oparciu o posiadane przez nas dane od pracodawców – tłumaczył K. Łyszkowski. - Od 15 lutego po zalogowaniu się do e-PIT zobaczymy wstępnie przygotowane zeznanie PIT-37 (lub PIT-38). Nie będziemy musieli przepisywać kwot przychodów, pobranych przez płatnika zaliczek, składek na ubezpieczenia społeczne, składek na ubezpieczenia zdrowotne – te dane będą na nas czekały. Nie pomylimy kwot przy przepisywaniu, nie musimy się zastanawiać, którą rubrykę wypełnić. Gdy dołączymy małżonka, jego dane także zostaną uwzględnione w tym zeznaniu.

 

O podatkach, zeznaniach rocznych, mikrorachunku i nie tylko, w każdy wtorek w Maglu (Strefa FM Piotrków) kilka minut po godzinie 9.00.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.02.2020 23:27

Skorzystałam z opcji pobrania gotowego zeznania przez minusterstwo w zeszłym roku. Skończyło się tym, że otrzymałam pismo, aby zgłosić się do US. Wykonałam korektę by były błędy. Dziękuję bardzo za takie odogodnienia. Kilka lat wypełniłam sama i zawszd było dobrze.

10


wyborca ~wyborca (Gość)12.02.2020 08:48

Totalna inwigilacja nic więcej

58


gość ~gość (Gość)12.02.2020 11:06

Nie bój się zmiany na lepsze.

63


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat