Ważne inwestycje z dofinansowaniem?

UM Piotrków Trybunalski Wtorek, 27 lipca 202129 3082
Przebudowa i rozbudowa hali Relax, budowa farmy fotowoltaicznej oraz modernizacja całej ulicy Roosevelta to inwestycje, o dofinansowanie których będzie aplikował Piotrków Trybunalski.

Do końca lipca samorządy mają czas na złożenie wniosków o dofinansowanie w Programie Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Piotrków w tym programie przygotował trzy wnioski. Aby móc je złożyć należy zabezpieczyć odpowiedni wkład własny.

Z tego względu prezydent zawnioskował o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, podczas której radni przegłosują zmiany w Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz budżecie miasta na 2021 rok, dzięki którym Piotrków będzie mógł złożyć wniosek aplikacyjny.

 
Piotrków będzie się ubiegał o dofinansowanie 3 inwestycji:

- przebudowy i rozbudowy hali Relax wraz z adaptacją budynku po destylarnii

- modernizacji całej ul. Roosevelta (od ronda Żołnierzy Wyklętych do granic miasta)

- budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 1 megawata na terenie oczyszczalni ścieków.

 
Sesja rady miasta odbędzie się 28 lipca w trybie korespondencyjnym.

 

(źródło: UM Piotrków)


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Hmmm ~Hmmm (Gość)27.07.2021 20:32

Wiadomo, że nie da się zbudować wszystkiego od razu... ale kiedy dokończenie obwodnicy miasta? Połączenie Al. Concordii z krakowskim przedm. i Miast Partnerskich z Łódzką, odciazylyby centrum.

171


analfabeta ~analfabeta (Gość)16.08.2021 19:14

Składanie aplikacji dla składania, zamieszania a jaka pewność ich realizacji - prawie że zerowa cuda i dziwy!!!!!!!!!!!!!

10


eeeeeee ~eeeeeee (Gość)27.07.2021 23:37

anie dacie milionow heringowi , to taka biedna firma

92


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)27.07.2021 23:36

A kiedy inwestycja w nowiutką limuzynę dla gospodarza tego miastaaaaa ??

132


Tymi to ft ~Tymi to ft (Gość)28.07.2021 10:31

Uwierzę jak zobaczę

60


XBA ~XBA (Gość)27.07.2021 16:12

Halę sportową należało wybudować nową od podstaw a nie przebudowywany tą , która będzie tyłko na powiatowe potrzeby! Pozostałe inwestycje są potrzebne ale może się szybko okazać , że dojna zmiana za łamanie praworządności nie dostanie dotaci unijnych!

119


:] ~:] (Gość)28.07.2021 09:28

Wiadukt jest bardzo potrzebny. Ale pewnie nikt o tym nie pomyślał.
Ciekawe ile błędów merytorycznych będą zawierały piotrkowskie wnioski.
A może wniosek o remont W. Polskiego?
Wiadukt ul. Słowackiego?

70


Jar ~Jar (Gość)27.07.2021 19:44

A może w ramach tej modernizacji ul. Roosevelta należałoby pomyśleć o wiadukcie nad torami PKP? Jeszcze nie tak dawno podobno były pieniądze na takie inwestycje z których władze Piotrkowa Trybunalskiego nie skorzystały!

152


mom ~mom (Gość)28.07.2021 08:38

Cytuję:
- budowy farmy fotowoltaicznej ..........

Czy My, Mieszkańcy Piotrkowa, potrzebujemy tej inwestycji. Inwestycja ta pochłonie ogromne środki a zwrot nakładów nastąpi po 20 latach.
Zamrożenie tych środków przyniesie same straty. Kto doczeka przychodów z tej inwestycji. Osobiście czekam na rurę z Bełchatowa czy to z brunatnego czy to z atomu.
Czy nie prościej i taniej będzie wyburzenie starego relaksu i wybudowanie nowoczesnej hali nie tylko dla sportowej lecz jako hala wystawowa, koncertowa itd. O opłacalności świadczy budowla po wyburzonym Kina Hawana.
Ulica Roosevelta, już od kilku dekad czeka na modernizację i to jest priorytet.
Ciekawe co Magistrat wyćwiczy. Przypuszczać można, że będzie to następna "chała" podobna do podniebnych parkingów, estakad i przekopów - Słowackiego - przejazd, podniebnego układu dróg itd. itd.
Będzie jeden pożytek - miejsca pracy dla kumotrów - ktoś musi zarządzać farmą i Relaksem; kolejni Prezesi, V-ce, urzędnicy itd.

90


Teoria wodogłowia ~Teoria wodogłowia (Gość)28.07.2021 08:36

A wiecie otym że jedn z tych projektów bo są 3 programie finansowe ma brak limitu finansowego a mogli by np hociaż was podłączyć do kanalizacji czy wyremontować wodociągi szpital ale okazji pójdzie sobie z głupoty brawo

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat