Ważna sesja w Wolborzu. Nie będzie podwyżki podatków

Region Wtorek, 05 grudnia 20174 2599
Radni Rady Miejskiej w Wolborzu utrzymali na dotychczasowym poziomie stawki podatków lokalnych. - W roku 2018 nie będzie podwyżki, gmina jest w dobrej kondycji - mówi burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros.

Jedną z ważniejszych decyzji radnych podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej była ta związana z utrzymaniem w roku 2018 stawek podatków lokalnych, bez ich podwyższania.


Poza tym przyjęty został na rok 2018 Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Program realizował będzie jak zwykle wolborski MOPS. Ustalono także regulaminy nowo powstałych obiektów sportowych na terenie gminy (przy SP w Wolborzu, Goleszach Dużych i na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Wolborzu).

 

Rozmawiano także o ekwiwalentach dla członków OSP za udział w działaniach ratowniczych i szkoleniach pożarniczych. W tym przypadku podjęta została uchwała o obniżeniu świadczenia do kwoty 16 zł za godzinę działań ratowniczych i 8 zł za godzinę szkoleń.


Radni podjęli uchwałę o nazwaniu ronda przy trasie S 8, które to będzie teraz nosiło nazwę Ronda Wspólnoty Gruntowo-Leśnej w Wolborzu.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jo też ze wsi ~Jo też ze wsi (Gość)08.12.2017 20:59

Bardzo śmieszne są wasze wpisy. Podatki zależą od ceny zboża. To jest główny przelicznik .

10


ram pam pam ~ram pam pam (Gość)05.12.2017 13:10

Czy jakiś wujt, burmistrz bądz prezydent podwyższy podatki w roku poprzedzającym wybory?

30


gość ~gość (Gość)05.12.2017 12:21

No pięknie. No może by obnizyli podatki a nie tylko obniżać świadczenia dla osp. Może sobie jakoś by obniżył wypłatę i swojej ekipie.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat