Warto składać wniosek o emeryturę w czerwcu?

Strefa FMŁódzkie Czwartek, 07 czerwca 20181 2970
Wysokość emerytury może być uzależniona od tego, kiedy złożony zostanie wniosek. Wpływ na taką sytuację ma tzw. schemat waloryzacji składek zewidencjonowanych na koncie w ZUS. Będzie on niekorzystny dla osób, które wnioski emerytalne złożą w czerwcu, przez co warto zastanowić się czy nie lepiej poczekać z tym do lipca.
fot. archiwum epiotrkow.pl

- Pierwszego czerwca każdego roku dokonywana jest roczna waloryzacja składek zewidencjonowanych na koncie w ZUS. Jeśli poczekamy ze złożeniem wniosku do lipca, prócz waloryzacji rocznej dochodzi jeszcze waloryzacja za jeden kwartał.  Wtedy emerytura zostanie przyznana od miesiąca złożenia wniosku, czyli lipca, a nie czerwca. Tym samym jedna wypłata emerytury „ucieka”. Co się bardziej opłaca? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Dobrze jednak być przy tym świadomym i wiedzieć, co można zyskać bądź stracić, wybierając odpowiedni moment przejścia na emeryturę. Doradcy emerytalni również mogą pomóc i w razie potrzeby wyliczają wysokość emerytury - powiedziała Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

 

 

 

(materiały: ZUS)


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ZUS ~ZUS (Gość)07.06.2018 14:11

Nie.

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat