ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wanny narożne w małej łazience

Poniedziałek, 14 września 2020 530
Wygodna wanna jest marzeniem wielu osób, które urządzają swoją łazienkę. W małych wnętrzach często pojawia się problem, gdzie wstawić wannę. Z pomocą przychodzą wanny narożne, dzięki którym możemy stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń.

 

Rodzaje wanien narożnych

 

W bogatej ofercie producentów odnajdziemy wiele modeli wanien przystosowanych do montażu w rogu pomieszczenia. Wanny różnią się wymiarami, kształtami, rodzajem materiału, z którego zostały wykonane i dodatkowymi udogodnieniami. Przyglądając się bliżej materiałom, z jakich wykonane są wanny, najwięcej wanien wykonanych jest z bezpiecznego i trwałego akrylu.

Biorąc pod uwagę kształt, do najpopularniejszych wanien narożnych należą wanny zaokrąglone od frontu, często kupowane razem z panelem ozdobnym. Wanny narożne mogą mieć także geometryczny kształt, wyróżniamy: wanny trójkątne, pięciokątne, sześciokątne, czy trapezowe. Wybierając wannę, warto zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia: powierzchnię odkładczą, która stworzy praktyczne miejsce na akcesoria i kosmetyki, czy możliwość dokupienia zagłówka do wanny.

 

 

Wanny narożne są dobrym wyborem do małych, niezbyt ustawnych przestrzeni. Wiele modeli sprawia, że wanny możemy dopasować do wymiarów naszej łazienki. Poza standardowymi wannami, do wyboru mamy popularne wanny narożne z hydromasażem, dzięki którym małą, domową łazienkę zamienimy na prywatny salon spa. W łazienkach, w których chcemy połączyć komfort szybkiej kąpieli pod prysznicem i zalety posiadania wanny, możemy zastosować wanny narożne z parawanem. Połączenie wanny narożnej z kabiną prysznicową umożliwia nam stworzenie wygodnej strefy kąpielowej. Jest to kompromisowe rozwiązanie, które pozwala nam zaoszczędzić miejsce w małej łazience. Wybierając wannę, warto zwrócić uwagę na usytuowanie odpływu. W zależności od modelu wanny może być umieszczony na środku lub po jednej ze stron.

 

Wanny symetryczne i wanny asymetryczne

 

Wanny, które mają boki równej długości, nazywane są wannami symetrycznymi. Tego rodzaju wanny dobrze sprawdzą się w łazienkach urządzanych na planie kwadratu. W ofercie producentów można znaleźć modele od 120 x 120 cm do nawet 160 x 160 cm. W małych łazienkach najczęściej wybieramy wanny o średniej długości, około 140 cm. Wanny asymetryczne wyróżniają się nierównomierną długością boków. Ten rodzaj wanien spotykamy znacznie częściej w małych wnętrzach, ponieważ łatwiej jest dopasować ich wymiary do małego pomieszczenia. Większość wanien dostępna jest w dwóch wersjach: prawej i lewej, przed zakupem upewnijmy się, jaki model pasuje do naszej łazienki.

 

Wanny narożne w małej przestrzeni

 

Czy warto wstawiać wannę narożną w małej łazience? Wszystko zależy od układu i wielkości naszej łazienki. Tego rodzaju wanny potrafią zająć mniej miejsca, niż standardowe, prostokątne wanny, często też lepiej się wpisują w całą aranżację. Wanny narożne możemy zabudować samodzielnie lub zdecydować się na gotowy panel. Bez względu na to, jaki rodzaj wanny narożnej wybierzemy, jedno jest pewne – dzięki niej stworzymy wygodne miejsce do kąpieli w każdej łazience.

 


Zainteresował temat?

5

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat