Walentynkowy koncert w piotrkowskim MOK-u

ePiotrkow Środa, 14 lutego 20181 3937
„Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę”, „Kaziu, zakochaj się”, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, czy „Samba przed rozstaniem” to tylko niektóre ze znanych polskich piosenek, jakie zaprezentowali uczestnicy Warsztatów Piosenki Aktorskiej w trakcie walentynkowego koncertu, który odbył się w środę 14 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury. Młodzi artyści zaśpiewali łącznie dziewiętnaście piosenek. Do występu przygotowały ich instruktorki Justyna Jędrusik i Małgorzata Kowalczyk.

Ładuję galerię...

Z okazji święta zakochanych, w środowy wieczór 14 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie odbył się specjalny, walentynkowy koncert piosenek o miłości w wykonaniu uczestników Warsztatów Piosenki Aktorskiej. Ośmioro młodych wokalistów zmierzyło się na scenie z utworami z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, Kaliny Jędrusik, Hanny Banaszak, Ireny Santor czy Skaldów, do których teksty napisali Agnieszka Osiecka, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora i Wojciech Młynarski.

 

Od strony wokalnej i aktorskiej do przedsięwzięcia, zatytułowanego „Kiedy gwiazdy szaleją nad głową”, młodych artystów przygotowały instruktorki Justyna Jędrusik i Małgorzata Kowalczyk. – Miłość to stan, który zna każdy z nas, dlatego dzisiejszy koncert dedykujemy wszystkim naszym miłościom: aktualnym, dawnym, które już minęły i nigdy nie wrócą, a przecież żal, i tym które czekają za rogiem, by niespodziewanie zamieszać nam w głowie – mówiła zapowiadając występ młodych wykonawców Małgorzata Kowalczyk. Łącznie publiczność usłyszała dziewiętnaście utworów, w tym tak znane przeboje, jak: „Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę”, „Kaziu, zakochaj się”, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”,  „SOS”, „Trzeba marzyć”, „Łoł” czy „Samba przed rozstaniem”. Na scenie zaprezentowali się: Zuzanna Kujanka, Zuzanna Derlatka, Zuzanna Milak, Julia Ślęzak, Wiktoria Jarzębska, Maja Kujawska, Michalina Kowalczyk, Robert Alberciak. W duecie z Wiktorią Jarzębską zatańczył Jakub Kuna.

 

Po koncercie młodzi artyści nie kryli emocji. – Trema jest zawsze, zwłaszcza jeśli nam na czymś zależy. Na pewno najtrudniejszym tutaj zadaniem było połączenie emocji, czego wymaga piosenka aktorska i czystego śpiewania. Łączenie dźwięków i interpretacja jest najbardziej trudna w tej sztuce – dzieliła się swymi wrażeniami po występie Zuzanna Derlatka.

 

Prace nad koncertem trwały od jesieni ubiegłego roku. – Przygotowania do tego muzycznego przedsięwzięcia zaczęliśmy już w październiku. Najpierw to było szukanie tekstów, a później tak pomalutku skupialiśmy się na pracy nad występem, bardziej intensywnie tuż przed koncertem – mówiła Małgorzata Kowalczyk, jedna ze współprowadzących Warsztaty Piosenki Aktorskiej w piotrkowskim MOK-u. – W tej pracy wiele rzeczy było trudnych. Ja przygotowywałam młodzież od strony interpretacji, przekazywałam im swoje pomysły sceniczne. Myślę, że najtrudniejsze było dla nich to, by połączyć prawdę z formą, by doskonale wiedzieli, co grają, jakie mają emocje i by jednocześnie pamiętali, którą nóżką mają „machnąć”. Jedno potrafili zapamiętać, z drugim też sobie poradzili, ale by to połączyć, potrzebowali czasu. Nawet dziś jeszcze przed koncertem łączyliśmy niektóre z elementów występu. Trema na pewno im towarzyszyła, ale zadziałała tutaj wręcz mobilizująco.    

 

Kolejnym wydarzeniem muzycznym, jakie przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie będzie koncert z cyklu „Śpiewam Piotrków” w wykonaniu Justyny Piesik-Kendry, na który zapraszamy w czwartek 22 lutego o godzinie 18.00 do galerii MOK przy al. 3 Maja 12.  


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Janika ~Janika (Gość)18.02.2018 14:22

To były piękne piosenki w pięknym wykonaniu!

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat