Walczyły ambitnie ale przegrały !

Strefa FM Czwartek, 10 kwietnia 20080
Piotrcovia nie potwórzy sukcesu z ubiegłego sezonu. Nasz zespół odpadł w ćwierćfinale mistrzostw Polski w rywalizacji z SPR Safo Lublin . Dzisiejsze spotkanie zakończyło się porażką Piotrcovii 26:34 (13:18). Tym samym SPR, który w pierwszym meczu na własnym boisku wygrał 41:27, awansował do półfinału.
Foto MIOSTFoto MIOST
Początek meczu należał do lublinianek. Po bramkach: Doroty Malczewskiej, Małgorzaty Majerek i Agnieszki Tydy, w szóstej minucie było 3:0 dla SPR. Pierwszą bramkę dla Piotrcovii rzuciła dopiero w 7. minucie Kristina Repelewska. Nasze zawodniczki po chwili odrobiły straty. W 11 minucie po kolejnym trafieniu Repelewskiej był remis 5:5. SPR od tego momentu zaczął jednak budować swoją przewagę bramkową. Po 30 minutach była ona pięciobramkowa (18:13), a na koniec spotkania wzrosła do ośmiu trafień (26:34). Piotrcovia przegrała, ale w opinii wielu obserwatorów rozegrała niezły mecz. Na pewno dużo lepszy od sobotniej konfrontacji w Lublinie. Martwi kontuzja Beaty Kicińskiej-Kokotek, która została odwieziona do szpitala. Więcej na temat jej urazu będzie można powiedzieć jutro, wielce jednak prawdopodobne, że jest to naderwanie mięśnia.
- Zagraliśmy dziś na tyle, na ile nas obecnie stać. Nie mam żadnych pretensji do dziewczyn bo dały z siebie wiele - powiedział po spotkaniu trener Piotrcovii Henryk Rozmiarek. SPR jest od nas silniejszy kadrowo, ma dłuższą ławkę rezerwowych, a na tym szczeblu rozgrywek daje to ogromną przewagę - dodał Rozmiarek.
Słowa trenera potwierdziła Kristina Repelewska. - SPR wygrał zmienniczkami. Powalczyłyśmy dzisiaj z utytułowanym zespołem, który jednak byl od nas lepszy -powiedziała zdobywczyni czterech bramek.

PIOTRCOVIA - SPR SAFO LUBLIN 26:34 (13:18)
PIOTRCOVIA: Alberciak, Skura, Kowalczyk - Mijas 2, Gajęcka, Dominiak 3, Kicińska-Kokotek, Polenz 5, Lisewska 3, Wypych 5, Repelewska 4, Strzałkowska 4.
Trener: Henryk Rozmiarek