Wakacyjne zagrożenia dla dzieci

ePiotrkowKraj Poniedziałek, 08 lipca 20190 1538
Wakacje - to czas, kiedy znajomości zawierane w sieci, nie zawsze w dobrej intencji, mają większe szanse na realizację w świecie rzeczywistym. Dzieci są na obozach i koloniach, bez nadzoru rodziców i tym, którzy chcą je wykorzystać, łatwiej je do siebie przekonać.
fot.pixabay.com

- Doprowadzają do sytuacji kiedy się wydaje, że dziecko jest kochane, zaczynają odpłacać przywiązaniem ze swojej strony. Wydaje im się, że są zakochane i bardzo często na wiele czynności (szczególnie te starsze nastolatki) po prostu wyrażają  zgodę -  ostrzega Małgorzata Skórzewska, ekspert z Akademii Leona Koźmińskiego.

 

Z danych resortu sprawiedliwości wynika, że kary za pedofilię odsiaduje teraz w Polsce prawie dziewięćset osób. Skala pedofilskich zachowań w sieci jest jednak dużo trudniejsza do oszacowania.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat