Wakacje mało przyjazne dla alergików

Strefa FMKraj Piątek, 02 sierpnia 20191 1508
Lekarze przyznają, że lato nieszczególnie sprzyja uczulonym w odpoczynku poza domem. Z alergią lepiej unikać gór, ze względu na duże pylenie chwastów. Można jednak wybrać się nad morze. Alergicy, wyjeżdżając na urlop, muszą odpowiednio się spakować.
flickr.com

- Jeśli wiedzą, że mają alergię, to warto mieć ze sobą leki przeciwhistaminowe, coś do oczu, coś do nosa. Oczywiście najlepiej unikać użądleń, nie tylko komarów, ale również os i pszczół - przypomina alergolog Bogumiła Wrzołek. Na wszelkiego rodzaju alergie bardziej narażeni są mieszkańcy dużych miast, gdzie poziom zanieczyszczenia środowiska jest wysoki.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Aga98 ~Aga98 (Gość)21.08.2019 13:21

Ja to w wakacje nigdzie nie jeżdżę. Wolę w zimę wziąć urlop i nie być narażona na pylenie. A latem w domu pomaga mi roomba z filtrami hepa i oczyszczacz powietrza. Jakoś idzie przetrwać :)

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat