WOŚP w powiecie piotrkowskim już gra!

Strefa FMRegion Wtorek, 12 stycznia 202165 2599
Już od kilku tygodni można wrzucać pieniądze do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim. Można je znaleźć w siedzibach różnych instytucji czy sklepach. Trwają też aukcje internetowe. W tym roku wolontariusze kwestują na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
fot. pakwi / archiwum ePiotrkow.pl

Pierwotnie 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał się odbyć 10 stycznia. Przez wzgląd na narodową kwarantannę, trzeba było go przesunąć na koniec tego miesiąca. To jednak nie zatrzymało zbiórki, także tej piotrkowskiej. - Nasze stacjonarne puszki znajdują się w prawie 60 instytucjach. Oprócz Piotrkowa, możemy je spotkać np. w Sulejowie, Rozprzy czy Ręcznie. W tej formule kwesta trwa od 15 grudnia. Z kolei w ramach zakończonych dotąd aukcji internetowych, udało nam się zebrać już ponad 20 tys. zł. Mieliśmy koszulkę Kamila Stocha z autografami jego i innych skoczków naszej reprezentacji, piękne obrazy czy wyroby rękodzielnicze. Obecnie czekamy na oszczep, który na licytację przekaże nam firma Polanik. To jednak dopiero początek bo aukcji wciąż przybywa, a tych aktywnych jest około 70 - powiedział nam Dariusz Cecotka,  szef piotrkowskiego sztabu 29. finału WOŚP.

 

W tym roku ze względu na epidemię, nie ma możliwości przeprowadzenia dużych wydarzeń czy koncertów, które w tradycyjnej formie gromadziły zwykle wielu miłośników Orkiestry, ale organizatorzy zbiórek i tak zapewniają, że atrakcji nie zabraknie. - Razem z piotrkowskimi wędkarzami będziemy mogli uczestniczyć w połowie na Bugaju. Niezmiennie organizujemy też morsowanie, choć w tym roku będziemy oczywiście wchodzić do wody w mniejszych grupach. W Piotrkowie będzie również można spotkać biegaczy, którzy postanowili ponownie promować akcję "Policz się z cukrzycą". Fani motoryzacji będą z kolei mogli podziwiać atrakcyjne pojazdy, quady czy terenówki. Ich właściciele pojawią się przy ul. Michałowskiej - zapowiada Dariusz Cecotka i dodaje, że sztab będzie chciał wszystkie wydarzenia pokazać mieszkańcom w internetowej relacji na żywo. 

 

Co najważniejsze, 31 stycznia na ziemi piotrkowskiej kwestować będzie 700 wolontariuszy. W skład sztabu 29. finału WOŚP w Piotrkowie, wejdzie 50 osób, które zajmą się m.in. liczeniem zebranych pieniędzy. Wszyscy będą działać pod okiem sanepidu i otrzymają niezbędne środki ochrony osobistej, takie jak maseczki czy płyny dezynfekujące. 

 

A jeśli chcecie na bieżąco śledzić to, jakie inicjatywy podejmują wolontariusze z Piotrkowa, zajrzyjcie na facebookowy profil: WOŚP Piotrków Trybunalski #3657.


Zainteresował temat?

5

11


Komentarze (65)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Złoty melon ~Złoty melon (Gość)12.01.2021 15:00

Nie daje czerwonemu jurkowi

2920


gość_zytka ~gość_zytka (Gość)13.01.2021 07:09

Zawsze dawałam Owsiakowi i tym razem nie będzie inaczej.

98


gość_moszcze ~gość_moszcze (Gość)12.01.2021 23:07

Popieram WOŚP. A pisowskie państwo skompromitowało się dając 2 miliardy na propagandę TVP zamiast na leczenie dzieci

118


hipopotam Hipolit ~hipopotam Hipolit (Gość)12.01.2021 17:46

Cytuję:
W tym roku wolontariusze kwestują na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.


Więc w całym kraju zaangażuje się co najmniej kilkadziesiąt tysięcy ludzi, aby uzbierać może kilkadziesiąt milionów. A kwestujcie sobie, ale to w obecnej sytuacji jest objawem zwykłego frajerstwa, niczym więcej.
Możecie mi zarzucić nieczułość, niewrażliwość, ale przeanalizujcie sobie następujące fakty:
1) W całym kraju błyskawicznie utworzono TYMCZASOWE szpitale kowidowe. Koszt utworzenia jednego takiego, TYMCZASOWEGO szpitala wyniósł od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych. Na samo ich utrzymanie wydano do tej pory już ponad pół miliarda. A szpitale te stoją praktycznie puste. Jak do tych kwot ma się to, co uzbieracie? Umiecie liczyć i analizować?
2) Dlatego, "że covid" od blisko roku służba zdrowia zamknięta jest dla wszystkich potrzebujących nie-covidowych pacjentów. Jaki jest sens kupowania szpitalom sprzętu, skoro szpital może się nagle zamknąć przed pacjentami (bo covid, bo srovid, bo lekarze się boją, bo minister tak kazał, itp.), i ten sprzęt i tak będzie BEZUŻYTECZNY, bo sam sprzęt bez personelu nie leczy?
3) Każdy pracujący POD PRZYMUSEM płaci składki zdrowotne, i z tych składek powinien być m. in. kupowany niezbędny sprzęt do szpitali. Jak sprzęt ktoś szpitalom podaruje, to pieniądze urzędnicy przeputają na co inne, niekoniecznie dla dobra pacjentów.
4) Można nagle utworzyć szpitale tymczasowe (które stoją puste, a w zwykłych szpitalach też jest dużo pustych łóżek, bo się pacjentów nie-covidowych nie przyjmuje), można kupić respiratory z szemranego źródła (które do tej pory nie dojechały), można wynająć największy samolot świata, żeby z pompą przywiózł maseczki, ale sprzęt dla dziecięcych oddziałów muszą zakupić wolontariusze robiąc powszechną ściepę. W Polsce tak wygląda "logika".
Miłego kwestowania i miłych przemyśleń na mrozie. Ubierzcie się ciepło.

92


bbbbb ~bbbbb (Gość)12.01.2021 14:17

To niebywałe jak dzieci dają się wykorzystywać tej fundacji, w której właściciele całkiem nieźle sobie za to żyją.

3121


Samosia ~Samosia (Gość)12.01.2021 14:59

Jeszcze ktoś wierzy w tego polityka? Jemu już od wielu lat nie chodzi o dobro dzieci tylko o zebrane pieniędzy i mieszanie w kraju.

1912


Blabls ~Blabls (Gość)12.01.2021 13:04

Gość co wypromował się na ratowaniu noworodków popiera prawo do swobodnej aborcji. Paranoja.

2716


Złoty melon ~Złoty melon (Gość)12.01.2021 13:05

Jak się okazuje można żyć bardzo wygodnie na wolontariacie innych osób.

2214


Bezdomny ~Bezdomny (Gość)12.01.2021 13:53

Siema!

612


Obywatel GC ~Obywatel GC (Gość)12.01.2021 13:44

Oby grali! Do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej :) Mlodzieży, róbta, co chceta, ale nie róbcie przy tym krzywdy sobie i innym :)

913


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat