WORD w Piotrkowie ma nowego dyrektora. Czy będą kolejne zmiany?

ePiotrkow Piątek, 07 czerwca 201928 6339
W środę Dariusz Misztal objął stanowisko dyrektora piotrkowskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Zastąpił Bogusława Kulawiaka. Nowy gospodarz WORD-u pochodzi z Rawy Mazowieckiej, gdzie dotychczas był burmistrzem. Skończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej. Ukończył też studia podyplomowe z administracji i zarządzania dla kadry kierowniczej w jednostkach samorządu terytorialnego czy z zarządzania w biznesie. Czy w piotrkowskim ośrodku egzaminacyjnym szykuje się rewolucja?
Fot. Ł. Michalczyk

Portal epiotrkow.pl: Na początku pańskiej pracy w Piotrkowie został pan wprowadzony w nowe obowiązki. Jak to wprowadzenie wyglądało?

Dariusz Misztal: Razem ze mną był tu dyrektor z Wydziału Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, który poinformował dotychczasowego pana dyrektora piotrkowskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego o tym, że następuje zmiana na tym stanowisku. Dotychczasowemu panu dyrektorowi zaproponowano pozostanie w ośrodku na innym stanowisku i teraz od niego zależy czy rzeczywiście z tej propozycji skorzysta. Zresztą sam dyrektor Bogusław Kulawiak również mi bardzo pomógł. Długo omawialiśmy różne ważne tematy, które są do zrealizowania i wymieniliśmy się numerami telefonów. 

 

Zatem, jakie pierwsze zadania przed panem jako dyrektorem są do zrealizowania?

Naglących problemów nie ma. Na pewno musimy zwrócić uwagę na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to jedno z naszych zadań. Będziemy wspierać wszelkie pomysły i inicjatywy, które będą sprzyjać poprawie bezpieczeństwa w całym regionie. Będziemy też zachęcać pracowników do tego, by zdobywali coraz wyższe kwalifikacje. Chodzi o szkolenia nie tylko egzaminatorów czy instruktorów, ale też osób, które zajmują się kierowaniem ruchem. Chcemy też współpracować z policją. Jest też do udoskonalenia kilka kwestii technicznych, które rzuciły mi się w oczy. Będziemy je realizować w najbliższym czasie. 

 

Wraz z przybyciem do piotrkowskiego WORD-u nowego dyrektora powinniśmy spodziewać się też innych zmian kadrowych?

W tej chwili nie planuję żadnych ruchów kadrowych. Będę się przyglądał codziennej pracy. Wszyscy pracownicy, którzy rzetelnie wykonują swoje obowiązki na pewno nie mają żadnych powodów do niepokoju. Wygląda na to, że wszystko jest realizowane w taki sposób, że powinniśmy wspólnie prowadzić tę jednostkę do sukcesów. Najważniejsze jest, by przyszli kierowcy chcieli właśnie tutaj podchodzić do egzaminów. Potencjał ośrodka jest wielki.

 

A co z flotą samochodową? Pełne zadowolenie, czy jest coś, co można poprawić?

Jeśli chodzi o samochody osobowe, to mamy nowe, dwuletnie pojazdy, więc tutaj żadne zmiany nie są potrzebne. Samochody ciężarowe są w dobrym stanie. Przyjrzymy się jednak czy w tym przypadku są konieczne jakieś działania. Wiem natomiast, że wkrótce wzbogacimy się o nową przyczepę. Mamy też autobusy i motocykle świetnie sprawdzające się podczas egzaminowania. Myślę, że na ten moment nie ma naglących potrzeb, jeśli chodzi o flotę, ale będziemy trzymać rękę na pulsie. Będziemy się przyglądać zwłaszcza tym większym pojazdom. 


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)08.06.2019 07:47

Jaja jakieś normalnie jaja !!! Dobra zmiana PIS.... żenada samo dno i sto metrów mułu..

11


Sulejowianin ~Sulejowianin (Gość)07.06.2019 21:50

to nikt z Piotrkowa Tryb. m ie mógł stanowiska objąć tylko z dalekiej Rawy Mazwowieckiej?

60


gość ~gość (Gość)07.06.2019 21:15

Jeżeli o awansie na stanowisko będzie decydować legitymacja partyjna, to nigdy nie dogonimy zachodu, nigdy w Polsce nie będzie dobrze.

100


mnopr ~mnopr (Gość)07.06.2019 20:42

skoro wszystko jest takie cały to po co zmieniać dobrego gospodarza?

61


Ja ~Ja (Gość)07.06.2019 20:29

Pis się bawi naszymi pieniążkami.

70


funio ~funio (Gość)07.06.2019 19:44

Chłop niby na oko taki wykształcony a roboty szuka po linii partyjnej. W tej samej odległości od Rawy co Piotrków jest Warszawa , której to rynek pracy oferuje o niebo lepsze warunki finansowe . Może ktoś ma informację czemu pracę
stracił poprzedni dyrektor i czy był organizowany konkurs na to stanowisko ?

120


egon ~egon (Gość)07.06.2019 19:23

To już jakiegoś lepszego miejsca nie było, spółka skarbu państwa jakieś best gumy czy co innego ?

80


zlituj się pan ~zlituj się pan (Gość)07.06.2019 18:15

Jak to mają w zwyczaju funkcjonariusze przewodniej siły narodu, pociągnie za sobą kolesi posiadających taką samą legitymację partyjną jak on. Ktoś się ze mną założy?

60


X2 ~X2 (Gość)07.06.2019 16:40

Ten przybytek do likwidacji po co mają kursanci utrzymywać pasożytów bo tak trzeba rzeczy po imieniu nazywać. Dyrektor zastępcy to kierowników licho wie ilu a wszystko kosztem kursanta takiego złodziejskiego państwa doczekaliśmy. Ten kto pamięta wie ,że wcześniej jak i w PRL-u była normalność egzaminatorzy pracowali w wydziale komunikacji i tak dziś powinno być

101


gość ~gość (Gość)07.06.2019 15:55

Jakieś doświadczenia z egzaminowaniem ten pan ma? Jest egzaminatorem albo instruktorem? Nie... Ma legitymację partyjną i to wystarczy! Czy Poseł/radny wojewódzki z Rawy mazowieckiej ma z tym coś wspólnego?

110


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat