WORD w Piotrkowie ma nowego dyrektora. Czy będą kolejne zmiany?

ePiotrkow Piątek, 07 czerwca 201928 6257
W środę Dariusz Misztal objął stanowisko dyrektora piotrkowskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Zastąpił Bogusława Kulawiaka. Nowy gospodarz WORD-u pochodzi z Rawy Mazowieckiej, gdzie dotychczas był burmistrzem. Skończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej. Ukończył też studia podyplomowe z administracji i zarządzania dla kadry kierowniczej w jednostkach samorządu terytorialnego czy z zarządzania w biznesie. Czy w piotrkowskim ośrodku egzaminacyjnym szykuje się rewolucja?
Fot. Ł. Michalczyk

Portal epiotrkow.pl: Na początku pańskiej pracy w Piotrkowie został pan wprowadzony w nowe obowiązki. Jak to wprowadzenie wyglądało?

Dariusz Misztal: Razem ze mną był tu dyrektor z Wydziału Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, który poinformował dotychczasowego pana dyrektora piotrkowskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego o tym, że następuje zmiana na tym stanowisku. Dotychczasowemu panu dyrektorowi zaproponowano pozostanie w ośrodku na innym stanowisku i teraz od niego zależy czy rzeczywiście z tej propozycji skorzysta. Zresztą sam dyrektor Bogusław Kulawiak również mi bardzo pomógł. Długo omawialiśmy różne ważne tematy, które są do zrealizowania i wymieniliśmy się numerami telefonów. 

 

Zatem, jakie pierwsze zadania przed panem jako dyrektorem są do zrealizowania?

Naglących problemów nie ma. Na pewno musimy zwrócić uwagę na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to jedno z naszych zadań. Będziemy wspierać wszelkie pomysły i inicjatywy, które będą sprzyjać poprawie bezpieczeństwa w całym regionie. Będziemy też zachęcać pracowników do tego, by zdobywali coraz wyższe kwalifikacje. Chodzi o szkolenia nie tylko egzaminatorów czy instruktorów, ale też osób, które zajmują się kierowaniem ruchem. Chcemy też współpracować z policją. Jest też do udoskonalenia kilka kwestii technicznych, które rzuciły mi się w oczy. Będziemy je realizować w najbliższym czasie. 

 

Wraz z przybyciem do piotrkowskiego WORD-u nowego dyrektora powinniśmy spodziewać się też innych zmian kadrowych?

W tej chwili nie planuję żadnych ruchów kadrowych. Będę się przyglądał codziennej pracy. Wszyscy pracownicy, którzy rzetelnie wykonują swoje obowiązki na pewno nie mają żadnych powodów do niepokoju. Wygląda na to, że wszystko jest realizowane w taki sposób, że powinniśmy wspólnie prowadzić tę jednostkę do sukcesów. Najważniejsze jest, by przyszli kierowcy chcieli właśnie tutaj podchodzić do egzaminów. Potencjał ośrodka jest wielki.

 

A co z flotą samochodową? Pełne zadowolenie, czy jest coś, co można poprawić?

Jeśli chodzi o samochody osobowe, to mamy nowe, dwuletnie pojazdy, więc tutaj żadne zmiany nie są potrzebne. Samochody ciężarowe są w dobrym stanie. Przyjrzymy się jednak czy w tym przypadku są konieczne jakieś działania. Wiem natomiast, że wkrótce wzbogacimy się o nową przyczepę. Mamy też autobusy i motocykle świetnie sprawdzające się podczas egzaminowania. Myślę, że na ten moment nie ma naglących potrzeb, jeśli chodzi o flotę, ale będziemy trzymać rękę na pulsie. Będziemy się przyglądać zwłaszcza tym większym pojazdom. 


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.06.2019 19:23

Właśnie nie mogłeś zdać w Piotrkowie to wiadomo bardzo dobra zmiana teraz śmiało wyśle curke na kurs solidna zmiana

22


gość ~gość (Gość)08.06.2019 06:52

Poprzedni był z PSLu więc po prostu musiał odejść. Nie ważne że prowadził WORD w PT przez 12 lat tak, że był jedynym WORDem w województwie który przynosił zyski, który miał najlepszą zdawalność itp. Według Pana Ziemby to jest "standaryzacja" w WORDach i dlatego ta zmiana - czyli tam gdzie jest dobrze, trzeba zrobić żeby było źle. Jedyne co nowy Dyrektor ma wspólnego z WORDem to jest posiadanie prawo jazdy. Aha! Nie zapominajmy jeszcze o kolegach z jedynej słusznej opcji:)

103


wtyk ~wtyk (Gość)08.06.2019 23:31

nowy sport popularny w Polsce...ciekawe ile osób tak naprawdę uprawia
spadochroniarstwo...:)

02


kursant ~kursant (Gość)08.06.2019 21:43

Pan Kulawiak to to samo co Pan Misztal z nadania politycznego dokad była koalicja po,psl to był dyrektorem,po zmianie władzy w Urzedzie Marszałkowski na PiS wiadomo było ze nastąpi zmiana dyrektora.Głupoty pisza w prasie ,że nastapiła nieoczekiwana zmiana na fotelu dyrektora word.o tym że nastapi zmiana Kulewiak wiedział już w listopadzie po zmianie władz w Urzedzie Marszałkowskim,nie wiedział tylko kiedy i którego dnia to nastapi. Jak wyglada odwołanie dyrektora dokładnie sie orientował bo to samo z wielka premedytacja sam zrobił w lutym 2007r.Trzymał sie na stołku tylko dlatego , że koalicja po i psl miała władzę przez trzy kadencję.Kolesie się skonczyły elektryka Kulewiaka nie ma.

40


gość ~gość (Gość)08.06.2019 21:00

On nawet nie udaje, że przyszedł na stanowisko tylko dzięki partyjnemu nadaniu. Sam mówi, że wszystko jest ok, że nie będzie nic zmieniać.

12


Były kursant ~Były kursant (Gość)08.06.2019 18:06

Proszę Państwa jestem dzisiaj na wycieczce w Kołobrzegu i aż się serce kraje, jak się patrzy na takie miasto jak Kołobrzeg, które ma mniej mieszkańców niż Piotrków i ma 10 galerii handlowych, jest bogate, chodniki z kostki prawie na każdej ulicy, większość mieszkańców stanowią ludzie młodzi, sprawna komunikacja mijejska (na każdym przystanku można zobaczyć, za ile przyjedzie twoja MZK-a), tymczasem w tym całym Piotrkowie brud, smród i ubóstwo, kopciuchy sprzed 20 lat, stanowiące niby "komunikację" miejską i oszukaństwo. Aż się nie chce jutro wracać do tego Piotrkowa, który przez ostatnie 12 lat jest rujnowany przez ludzi, którzy kochają pieniądze, a nie swoich mieszkańców.

30


wojciech ~wojciech (Gość)08.06.2019 18:18

mamy dosyć pislamu !

24


gość ~gość (Gość)07.06.2019 20:07

Tu niemogłem zdać a pojechałem do łódź i zdałem za pierwszym razem bo w Piotrkowie robią wszystko byś nie zdał.

61


pawelko ~pawelko (Gość)08.06.2019 13:54

Nie ważne skąd jest ważne żeby był BMW zasada Pisuizmu

12


wyborca ~wyborca (Gość)08.06.2019 09:05

Pora się do pisu zapisać, póki jeszcze coś do obsadzenia zostało///

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat