W upały zatroszczcie się o zwierzęta

ePiotrkow Środa, 12 czerwca 20193 2745
Kiedy temperatura przekracza 30 st., cierpią nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Pamiętajcie, by Wasze psy czy koty podczas upałów miały dostęp do wody i miejsce, gdzie mogą schronić się przed słońcem.

Choć troska o naszych „braci mniejszych” to oczywistość, warto jednak przypominać o tym obowiązku. - Nie zostawiajmy zwierząt na otwartej przestrzeni, gdzie narażone są na słońce – mówi Grażyna Fałek, prezes piotrkowskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. - Kolejna sprawa to pozostawianie zwierząt w zamkniętych samochodach. Jak dotąd nie mieliśmy takich zgłoszeń, ale warto o tym przypominać.

 

TOZ od lat prowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt w Piotrkowie. Jak przyznaje Grażyna Fałek, lato oznacza dla pracowników placówki codzienną walkę o to, by zwierzęta się nie przegrzały, by nie dostały udaru. - Zużywamy w takie dni mnóstwo wody, polewamy posadzki, żeby temperatura była odpowiednia – dodaje prezes TOZ w Piotrkowie. - Nie jestem zwolenniczką polewania zwierząt zimną wodą, bo to dla nich szok termiczny. Zacienione miejsce i dostęp do wody to najważniejsze. Przy okazji wielkie dzięki dla właścicieli sklepów w Piotrkowie, którzy wystawiają dla zwierząt miski z wodą.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.06.2019 11:14

A co z ludźmi? Każdy martwi się o zwierzęta jak one wytrzymają upały a ludzie padają jak kawki i jakoś nikt się tym nie przejmuje...

28


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat